porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym jest mobbing? Jak reagować na mobbing? Szef poniża Cię przy innych pracownikach? Czujesz na plecach oddech ...
Mówimy, gdzie można szybko dorobić przed Nowym Rokiem

Gdzie dorobić i zarobić przed 2013 rokiem? Prace dorywcze przed świętami i sylwestrem

Gdzie dorobić i zarobić przed 2013 rokiem? Prace dorywcze przed świętami i sylwestrem

W okresie przedświątecznym jest duże zapotrzebowanie na "Mikołajów". Pracy "Mikołaja" warto szukać w centrach handlowych, przedszkolach oraz w prywatnych domach. 

fot.: sxc.hu
Grudzień to czas świątecznej krzątaniny po sklepach i centrach handlowych. Nie wszyscy wydają w tym czasie krocie na prezenty. Są wśród nas i tacy, którzy przed pierwszą gwiazdką zamias wydawać zarabiają dodatkowo pieniądze. Mówimy, gdzie można dorobić przed Nowym Rokiem.

W okresie przedświątecznych wiele firm pracuje na zdwojonych obrotach, a więcej pracy oznacza więcej miejsc pracy. W jakich branżach  brakuje rąk do pracy? Gdzie można załapać się na pracę dorywczą? Mówimy, gdzie można dorobić przed Nowym Rokiem.

W jakich firmach można dorobić przed świętami?

Sporymi utargami mogą pochwalić się sklepy ze słodyczami, zabawkami czy ubraniami. Ta branża przeżywa w Boże Narodzenie największe w roku oblężenie klientów. Większość z nas odwiedza w grudniu te miejsca, nie wszyscy pamiętają jednak, że to właśnie w cukierni albo w centrum handlowym można zatrudnić się w tym gorącym okresie. Sprzedawca w stroju mikołaja, dekorator świątecznych produktów czy stylista dziecięcych ubranek - to tylko przykładowe stanowiska, które pragną obsadzić w grudniu pracodawcy. Handlowców i pracowników produkcyjnych poszukują także sklepy rybne i piekarnie. W końcu kiedy jak nie przed Bożym Narodzeniem wpływa tyle zamówień na wigilijne specjały?

Ile można zarobić?

Warto podkreślić, że przed świętami idą w górę ceny nie tylko towarów. Rosną też stawki godzin pracy na pożądanych stanowiskach. Średnie wynagrodzenie godzinne za roznoszenie smakołyków w centrum handlowym waha się od 8 do 12 zł netto. Chętnych nie brakuje, to też rekrutacje na pracę dorywczą przed świętami pracodawcy rozpoczynają już wczesną jesienią, najczęściej w październiku. Warto też dodać, że jeśli taki "dorywczy" pracownik w ciągu kilku tygodni w pracy da z siebie wszystko, istnieje realna szansa, że po Nowym Roku zostanie zatrudniony na stałe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak zabłysnąć podczas ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji? Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji?

Jeśli twoja pensja nie starcza na pokrycie wszystkich zaplanowanych wydatków, nie załamuj rąk! Jest wiele sposobów na dorabianie, również nie opuszczając swojego domu. Jak znaleźć dodatkową pracę?...

Ile możesz ZAROBIĆ przed świętami? Jakie zajęcie da ci najwyższy zarobek w okresie świątecznym?

Sprzedaż choinek, karpi, praca w charakterze świętego Mikołaja - ostatnie tygodnie przed Świętami to okazja do zarobienia sporych pieniędzy. Gdzie zarobisz najwięcej? Sprawdziliśmy, ile będzie można...

Aktualizacja: 13.12.2012 10:30
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.