porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nietypowe kierunki studiów: jakie są nowe kierunki na polskich uczelniach?
Nietypowe kierunki studiów: jakie są nowe kierunki na polskich uczelniach? W Stanach można studiować filozofię „Star Trek” czy też simpsologię. ...
Rada Ministrów podjęła decyzję: ile wyniesie wzrost płacy minimalnej w 2014 roku?

PŁACA MINIMALNA 2014: ile wyniesie wzrost pensji minimalnej w 2014 roku?

Decyzję o wysokości pensji minimalnej w 2014 roku podjęła Rada Ministrów na posiedzeniu we wtorek 11 czerwca 2013 roku. Płaca minimalna 2014 wzrośnie o 5 procent. Ile wyniesie płaca minimalna w 2014 roku?

Na posiedzeniu Rady Ministrów przedstawiciele związków zawodowych byli za podwyżką płacy minimalnej w 2014 roku do 1720 zł. Pracodawcy jednak wnioskowali o mniejszą podwyżką i rząd przychylił się właśnie do ich stanowiska.

Płaca minimalna w 2014 roku: ile wyniesie?

Rada Ministrów postanowiła, że pensja minimalna w 2014 roku wzrośnie z 1600 zł do 1680 zł. Podwyżka wyniesie więc 80 zł, czyli 5 procent. Związki zawodowe były za stawką 1720 zł. Według przedstawicieli związków taka podwyżka pobudziłaby popyt wewnętrzny.

Rząd jednak wziął stronę pracodawców. Ci z kolei przekonywali, że za duża podwyżka może mieć negatywny wpływ na biedniejsze regiony – nie opłacałoby się zatrudniać nowych pracowników, szczególnie tych młodych i z niższymi kwalifikacjami.

Propozycja rządu trafi teraz pod obrady komisji trójstronnej, jednak bardzo prawdopodobne, że uchwalona wersja podwyżki płacy minimalnej 2014 zostanie utrzymana.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Płaca minimalna 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna 2014. Ile wynosi?

Wysokość płacy minimalnej ustalana jest co roku przez Komisję Trójstronną. Wysokość wynagrodzenia minimalnego w Polsce została podwyższona w stosunku do poprzedniego roku o 80 złotych i nie może być...

Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi?

Od 1 stycznia 2014 roku płaca minimalna w Polsce została podniesiona. Wzrosła ona o 80 zł brutto z 1600 do 1680 zł brutto.

Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi?

W naszym kraju od roku 1956 jest ustalany poziom minimalnego wynagrodzenia. Ile wynosi płaca minimalna netto w 2014 r.?

Aktualizacja: 13.06.2013 23:29
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]

Paweł Tanajno to kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.