porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi?
Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi? W naszym kraju od roku 1956 jest ustalany poziom minimalnego ...
PŁACA MINIMALNA – ile wynosi minimalne wynagrodzenie w 2014 roku?

Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi?

Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi?

PŁACA MINIMALNA – ile wynosi minimalne wynagrodzenie w 2014 roku?

fot.: Dariusz Rompa/sxc
Od 1 stycznia 2014 roku płaca minimalna w Polsce została podniesiona. Wzrosła ona o 80 zł brutto z 1600 do 1680 zł brutto.

Ile wynosi płaca minimalna netto? Po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy w kieszeniach najmniej zarabiających Polaków pozostanie niecałe 1240 zł.

>>> Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi? [KLIKNIJ!]

Dzięki podwyżce płacy minimalnej więcej zarobią też osoby dopiero rozpoczynające pracę. Ich wynagrodzenie w pierwszym roku zatrudnienia nie może być niższe niż 80 proc. minimalnej pensji. W 2014 roku będzie to 1344 zł brutto. Rok temu było to 1280 zł brutto.

>>> Płaca minimalna 2014. Ile osób dostaje najniższe wynagrodzenie? [KLIKNIJ!]

Zmiana wysokości płacy minimalnej przełoży się też na dodatek za pracę w nocy. Za każdą godzinę przepracowaną między godziną dwudziestą pierwszą a siódmą rano należy się dopłata do pensji w wysokości 20. proc. stawki godzinowej wynikającej z płacy minimalnej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Płaca minimalna i dodatki do niej w 2014 roku - jakie są?

W Polsce obowiązuje określona ustawowo minimalna kwota wynagrodzenia, którą pracodawca jest zobowiązany opłacać pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. Co roku jest ona ustalana na...

Płaca minimalna 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna 2014. Ile wynosi?

Wysokość płacy minimalnej ustalana jest co roku przez Komisję Trójstronną. Wysokość wynagrodzenia minimalnego w Polsce została podwyższona w stosunku do poprzedniego roku o 80 złotych i nie może być...

Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi?

W naszym kraju od roku 1956 jest ustalany poziom minimalnego wynagrodzenia. Ile wynosi płaca minimalna netto w 2014 r.?

Aktualizacja: 04.02.2014 12:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.