porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Płaca minimalna 2014. Ile osób dostaje najniższe wynagrodzenie?
Płaca minimalna 2014. Ile osób dostaje najniższe wynagrodzenie? Od stycznia 2014 wzrosła płaca minimalna. Teraz pensja minimalna wynosi ...
PŁACA MINIMALNA – ile wynosi minimalne wynagrodzenie w 2014 roku?

Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi?

Płaca minimalna netto 2014. Ile wynosi?

PŁACA MINIMALNA – ile wynosi minimalne wynagrodzenie w 2014 roku?

fot.: Nadia Szopińska/sxc
W naszym kraju od roku 1956 jest ustalany poziom minimalnego wynagrodzenia. Ile wynosi płaca minimalna netto w 2014 r.?

Regulacje prawne wyznaczające tryb i sposób określania płacy minimalnej zawarte są w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

>>> Płaca minimalna 2014. Ile wynosi? [KLIKNIJ!]

Zgodnie z ustawą płaca minimalna to określona przez prawo wysokość wynagrodzenia, poniżej której pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być opłacany.

Od 1 stycznia 2014 roku płaca minimalna wynosi 1680 zł brutto. Oznacza to, że netto, czyli do ręki, pracownik dostanie ok. 1237 zł.

>>> Płaca minimalna 2014. Ile osób dostaje najniższe wynagrodzenie? [KLIKNIJ!]

W porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej płaca minimalna w Polsce jest bardzo niska. W przeliczeniu na wspólną walutę wynosi ok. 400 euro, a to prawie 5 razy mniej niż w Luksemburgu i 4 razy mniej niż w Belgii. Dla pocieszenia – najniższe wynagrodzenie minimalne w UE mają mieszkańcy Rumunii. Tam płaca minimalna wynosi 158 euro.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Płaca minimalna i dodatki do niej w 2014 roku - jakie są?

W Polsce obowiązuje określona ustawowo minimalna kwota wynagrodzenia, którą pracodawca jest zobowiązany opłacać pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. Co roku jest ona ustalana na...

Płaca minimalna 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna 2014. Ile wynosi?

Wysokość płacy minimalnej ustalana jest co roku przez Komisję Trójstronną. Wysokość wynagrodzenia minimalnego w Polsce została podwyższona w stosunku do poprzedniego roku o 80 złotych i nie może być...

Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi? Płaca minimalna brutto 2014. Ile wynosi?

Od 1 stycznia 2014 roku płaca minimalna w Polsce została podniesiona. Wzrosła ona o 80 zł brutto z 1600 do 1680 zł brutto.

Aktualizacja: 04.02.2014 12:36
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Żakowski - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jacek Żakowski to szanowany polski publicysta. Obecnie związany jest z ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.