porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile zarabia urzędnik ministerialny? PENSJE POLSKICH URZĘDNIKÓW, ZAROBKI W MINISTERSTWACH
Ile zarabia urzędnik ministerialny? PENSJE POLSKICH URZĘDNIKÓW, ZAROBKI W MINISTERSTWACH W zeszłym roku zarobki w ministerstwach znacznie przekroczyły średnią krajową. ...
Wyniku testu szóstoklasisty - gdzie napisano najlepiej, a gdzie najsłabiej?

TEST SZÓSTOKLASISTY - są wyniki sprawdzianu - jak szóstoklasiści napisali test?

Centralna Komisja Edukacyjna podała wstępne wyniki testu szóśtoklasisty. Wyniki testów dotarły też do szkół. Jak szóstoklasiści wypadli na tegorocznym teście? Gdzie napisali najlepiej, a gdzie najgorzej?

Sprawdzian szóstoklasisty pisało w tym roku 357 225 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej (arkusz S-1-132) rozwiązywało 350 614 uczniów, a w arkuszach dostosowanych – 6 611 uczniów.

Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów. Uczniom najlepiej udało się napisać zadania sprawdzające umiejętność czytania, dobrze poradzili sobie z pisaniem, a nieco gorzej z zadaniami wymagającymi wykorzystywania wiedzy w praktyce.

W teście szóstoklasisty było 26 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte - należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych, były też zadania otwarte - uczeń musiał sam napisać odpowiedź. Szóstoklasiści musieli też napisać tekst własny na zadany temat. 

Z informacji CKE wynika, że jeśli chodzi o czytanie, średni wynik szóstoklasistów w tym roku wyniósł 7,30 na 10 możliwych punktów, pisanie - 6,34 na 10 pkt., rozumowanie - 4,16 na 8 pkt., korzystanie z informacji - 2,48 na 4 pkt., wykorzystywanie wiedzy w praktyce - 3,75 na 8 pkt. 

Najwyższy średni wynik (26,08 pkt.) uzyskali uczniowie ze szkół w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, najniższy (23,01 pkt.) - uczniowie ze szkół wiejskich.
 

( za cke.edu.pl)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zmieni się sprawdzian szóstoklasisty w 2015 roku? Jak zmieni się sprawdzian szóstoklasisty w 2015 roku?

Egzamin szóstoklasisty 2014/2015 będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jakie zmiany wprowadziła Centralna Komisja Egzaminacyjna? Czego uczniowie mogą się spodziewać?

Sprawdzian szóstoklasisty - gdzie znajdziesz? [ARKUSZE, ODPOWIEDZI] Sprawdzian szóstoklasisty - gdzie znajdziesz?  [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

W tym roku do pisania egzaminu po VI klasie szkoły podstawowej zgłoszono 350 941 uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

Testy sprawdzajace predyspozycje językowe - co to takiego? Jak uczniowie zdający do klas dwujęzycznych mogą przygotować się do sprawdzianu?

Niektórzy mają zdolności do nauki języków, a niektórzy po prostu nie, test predyspozycji językowych przeprowadzany jako etap rekrutacji do gimnazjów dwujęzycznych ma to sprawdzić. Sprawdź, jak...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paweł Domagała: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paweł Domagała ma 31 lat i jest artystą wszechstronnie utalentowanym ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.