porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pożyczka w rodzinie. Co jest lepsze - umowa ustna czy pisemna, gdy pożyczasz pieniądze w rodzinie? Często zdarza się, że pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom ...
Na czym polega test trzecioklasisty? Na co wpływają wyniki testu? Sprawdzian trzecioklasisty 2013 z Operonem

Test trzecioklasisty 2013 Operon 14 marca. Na czym polega?

Trzecioklasiści z całego kraju przystępują 14 marca 2013 do pierwszego poważnego sprawdzianu - testu trzecioklasisty 2013, przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Jak wygląda test trzecioklasisty? Co sprawdza? Kiedy będą wyniki sprawdzianu trzecioklasistów? Sprawdzian trzecioklasisty 2013

Jak wygląda sprawdzian trzecioklasisty?

Test trzecioklasisty będzie składał się z dwóch części: arkusza z języka polskiego oraz z matematyki. Pierwsza cześć będzie sprawdzała umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie będa musieli również stworzyć własny tekst (w ubiegłym roku trzecioklasiści musieli napisać list do przyjaciela). Arkusz z języka polskiego zawiera w sumie 12 zadań, z czego 8 z nich to zadania zamknięte - uczniowie będą mieli za zadanie wskazać jedną poprawną odpowiedź z trzech możliwych. 

Druga część testu trzecioklasisty 2013 to arkusz matematyczny. Będzie on składał się z 14 zadań - cztery z nich to zadania otwarte, pozostałe 10 - zamknięte. W arkuszu znajdą się podstawowe zaganienia geometryczne oraz zadania rachunkowe.

Na rozwiązanie każdego z arkuszy sprawdzianu trzecioklasisty dzieci będą miała 45 minut. W sumie z każdego arkuszu uczniowie będą mogli zdobyć po 20 punktów. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2013 wynosi zatem 40. 

Po co wykonuje się test trzecioklasisty?

Sprawdzian trzecioklasistów ma pozolić uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności oraz zapoznanie się z ich słabymi i mocnymi stronami. Test trzecioklasisty ma także za zadanie zapoznanie dzieci z formułą egzaminacyjną, co ma im ułatwić w przyszłości przygotowania i przystąpienie do testu szóstoklasisty czy testu gimnazjalnego. 

Test trzecioklasisty 2013 Operon ma również dostarczyć infromacji na temat poziomu wiedzy i umiejętności na tym etapie nauczania. Będzie to pomocne w analizach sposobu nauczania oraz jego doskonalenia.

Wyniki testu

Wyniku testy trzecioklasistów 2013 mamy poznać już w piatek 15 marca 2013. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.