porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pożyczka w rodzinie. Co jest lepsze - umowa ustna czy pisemna, gdy pożyczasz pieniądze w rodzinie? Często zdarza się, że pożyczasz pieniądze komuś z rodziny, przyjaciołom ...
Na czym polega test trzecioklasisty? Na co wpływają wyniki testu? Sprawdzian trzecioklasisty 2013 z Operonem

Test trzecioklasisty 2013 Operon 14 marca. Na czym polega?

Trzecioklasiści z całego kraju przystępują 14 marca 2013 do pierwszego poważnego sprawdzianu - testu trzecioklasisty 2013, przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Jak wygląda test trzecioklasisty? Co sprawdza? Kiedy będą wyniki sprawdzianu trzecioklasistów? Sprawdzian trzecioklasisty 2013

Jak wygląda sprawdzian trzecioklasisty?

Test trzecioklasisty będzie składał się z dwóch części: arkusza z języka polskiego oraz z matematyki. Pierwsza cześć będzie sprawdzała umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie będa musieli również stworzyć własny tekst (w ubiegłym roku trzecioklasiści musieli napisać list do przyjaciela). Arkusz z języka polskiego zawiera w sumie 12 zadań, z czego 8 z nich to zadania zamknięte - uczniowie będą mieli za zadanie wskazać jedną poprawną odpowiedź z trzech możliwych. 

Druga część testu trzecioklasisty 2013 to arkusz matematyczny. Będzie on składał się z 14 zadań - cztery z nich to zadania otwarte, pozostałe 10 - zamknięte. W arkuszu znajdą się podstawowe zaganienia geometryczne oraz zadania rachunkowe.

Na rozwiązanie każdego z arkuszy sprawdzianu trzecioklasisty dzieci będą miała 45 minut. W sumie z każdego arkuszu uczniowie będą mogli zdobyć po 20 punktów. Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty 2013 wynosi zatem 40. 

Po co wykonuje się test trzecioklasisty?

Sprawdzian trzecioklasistów ma pozolić uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności oraz zapoznanie się z ich słabymi i mocnymi stronami. Test trzecioklasisty ma także za zadanie zapoznanie dzieci z formułą egzaminacyjną, co ma im ułatwić w przyszłości przygotowania i przystąpienie do testu szóstoklasisty czy testu gimnazjalnego. 

Test trzecioklasisty 2013 Operon ma również dostarczyć infromacji na temat poziomu wiedzy i umiejętności na tym etapie nauczania. Będzie to pomocne w analizach sposobu nauczania oraz jego doskonalenia.

Wyniki testu

Wyniku testy trzecioklasistów 2013 mamy poznać już w piatek 15 marca 2013. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.