porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Matura 2013 - MATEMATYKA i JĘZYK POLSKI na poziomie rozszerzonym. ARKUSZE, ZADANIA, ODPOWIEDZI... Matury w toku - jak wyglądał czwarty dzień maratonu egzaminacyjnego? ...
Urlop macierzyński 2013 dodatkowy urlop. Dłuższy urlop macierzyński. Roczny urlop macierzyński obejmie także matki, które urodziły dzieci w pierwszym kwartale 2013 roku

Urlopy macierzyńskie od 2013 roku - co się zmieniło, ile trwa, zmiany

Dla kobiet, które urodzą dziecko po 17 marca 2013 urlop macierzyński będzie trwał 24 tygodnie. Po jego zakończeniu można jeszcze wziąć 28 tygodni urlopu rodzicielskiego. Łącznie urlop przedłuży się wtedy do 12 miesięcy. Urlopy macierzyńskie od 2013 roku zmiany, ile trwa?

W zależności od długości urlopu kształtować się będzie wysokość świadczenia pieniężnego, które w tym czasie będzie otrzymywać rodzic. Dłuższym urlopem macierzyńskim rodzice mogą się dzielić. Po wykorzystaniu 14 tygodni urlopu po porodzie pozostałym kobieta będzie się mogła podzielić z mężem albo przekazać mu go w całości.

Jeśli urlop macierzyński potrwa do pół roku, wynagrodzenie będzie wynosić tak jak obecnie 100 procent pensji. Gdy po tym czasie matka lub ojciec go przedłużą urlop, świadczenie będzie w wysokości 60 procent wynagrodzenia.

W przypadku, gdy rodzice już od początku zdecydują się na pełny roczny urlop macierzyński, przez cały okres jego trwania wynagrodzenie będzie wynosiło 80 procent pensji. Od 20. tygodnia urlopu będzie można łączyć opiekę nad dzieckiem z pracą, maksymalnie na pół etatu. W tym wypadku będzie się otrzymywać połowę świadczenia oraz połowę pensji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 19.04.2018 18:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Praca i kariera - znajdziesz tu porady na temat jak znaleźć pracę? Jak napisać CV i czego nie mówić na rozmowie kwalifikacyjnej? . Rozmowa o pracę. Praca dorywcza. Oferty pracy oraz katalog ofert. Praca w Polsce i za granicą. Kierunki studiów, szkolenia. Profesjonalne pisanie CV. Urlop ojcowski – kiedy i dla kogo? Praca za granicą. Umowa o pracę. Praca sezonowa. Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. Jak szukać pracy. Jak znaleźć pracę. Praca stała. Praca tymczasowa. Wzory pism. Doradztwo personalne. Ścieżka kariery. Poradnik. Jak napisać CV. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.