porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Emerytura częściowa – wcześniejsza. Ile wyniesie? Jak wyliczyć? Na emeryturę można przejść przed ukończeniem podwyższonego wieku emerytalnego. Jest ...
Jak zwiększyć sobie emeryturę w 2014 roku?

Emerytura 2014: Jak zwiększyć sobie emeryturę?

Emerytura 2014: Jak zwiększyć sobie emeryturę?
fot.: sxc.hu
Ostatnie waloryzacje emerytur i rent rozczarowały wiele osób. W 2014 roku będzie jeszcze gorzej. Są jednak inne sposoby zwiększenia świadczenia. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu.

Jak co roku wszyscy emeryci w czekają na kolejną waloryzację emerytur. Zeszłoroczna podwyżka wyniosła 4%, tegoroczna będzie jeszcze niższa.

Każdy chciałby zwiększyć swoją emeryturę. Jest to możliwe, lecz trzeba o to zadbać samemu. Jest kilka możliwości zmiany wysokości swojego świadczenia. Możliwe jest doliczenie, nie uwzględnianych wcześniej, okresów składkowych i nieskładkowych. Dotyczy to okresu zanim emerytura została przyznana a także po jej przyznaniu. Doliczenie nieuwzględnionego składnika wynagrodzenia z okresu na podstawie którego obliczono podstawę wymiaru emerytury.

Bardzo ciekawą możliwością jest zamiana tzw. lat zerowych na lata z minimalnym wynagrodzeniem. Można również występować o ponowne przeliczenie podstawy wymiaru emerytury. Pamiętajmy jednak, że ta możliwość dotyczy tylko osób urodzonych przed 1 stycznia 1949 roku. Jeśli w wyniku przeliczenia zostanie ustalona niższa emerytura od dotychczasowej, nie ma się czym przejmować. ZUS z założenia wypłacać będzie wyższe świadczenie.

Zwiększenie emerytury nie jest rzeczą łatwą, ale jest możliwe. Kilka wizyt z ZUSie może przynieść nam zmianę sytuacji materialnej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zostać w OFE? Jak zostać w OFE?

Do 31 lipca trzeba podjąć decyzję dotyczącą przyszłej emerytury: czy zostać tylko w ZUS czy też zdecydować się na OFE. Osoby, które wybiorą ZUS nie muszą robić nic, ale te, które wybiorą też OFE...

Waloryzacja emerytur w 2015 r. Ile wyniesie? Waloryzacja emerytur w 2015 r. Ile wyniesie?

Wiadomo już, ile w przybliżeniu może wynieść waloryzacja emerytur w marcu 2015 roku!

Jaka waloryzacja emerytur w 2015 r.?

Niedobre wieści dla seniorów. W przyszłym roku waloryzacja świadczeń będzie na podobnym poziomie, jak w 2014 r. i wyniesie zaledwie 1,8 proc. Najniższa emerytura wzrośnie o niecałe 12 zł. Taką...

Aktualizacja: 20.08.2014 11:51
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.