porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wzrosną dodatki do emerytury w 2014? Wszystko wskazuje na to, że od marca emerytury i dodatki ...
Ile można dorobić do emerytury w 2014 roku?

Ile może dorobić emeryt w 2014 roku?

Coraz więcej emerytów korzysta z możliwości dorobienia do zbyt niskich świadczeń. Muszą jednak kontrolować swoje dochody. Jeżeli przekroczą dopuszczalny limit zarobków, ZUS może im zawiesić lub zmniejszyć świadczenie.

Emeryci, którzy osiągnęli wymagany wiek emerytalny, nie muszą się niczego obawiać. Mogą dodatkowo zarabiać ile chcą. Liczyć muszą ci, którzy są na wcześniejszej emeryturze.

Ile mogą dorobić emeryci?

Wysokość kwot wpływających na zmniejszenie lub zawieszenie emerytury zmienia się co trzy miesiące. Bezkarnie możesz dorabiać do emerytury, jeśli twój przychód nie przekracza 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (za poprzedni kwartał ostatnio ogłoszonego przez prezesa GUS). Emerytura zostanie zmniejszona, jeśli przychód przekroczy ten próg (70 proc.), ale nie będzie wyższy niż 130 proc. tego wynagrodzenia. Natomiast jeśli twój dochód przekroczy 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ZUS zawiesi ci wypłatę świadczenia.

>>> Waloryzacja emerytur 2014: ile wyniesie? [KLIKNIJ!]

Od 1 grudnia 2013 roku wysokość kwot powodujących zawieszenie lub zmniejszenie emerytury wynosi:

• 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – 2556,20 zł brutto

•130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – 4747,30 zł MO

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile można DOROBIĆ DO EMERYTURY w 2014 roku?

Limity dorabiania dotyczą tylko części emerytów. Sprawdź, czy to ograniczenie dotyczy twojej emerytury. Liczą się tu wiek, wysokość przychodów i wskaźnik przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.

Aktualizacja: 21.02.2014 16:17
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.