porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO to jest reforma emerytur czy skok na naszą kasę? Od tygodni politycznym tematem numer jeden jest reforma emerytalna. Krótko ...
NOWE PRZEPISY EMERYTALNE OD 2012

Jaki wiek emerytalny obowiązuje w 2012 roku w Polsce?

Sprawdź jaki wiek emerytalny obowiązuje w 2012 roku.

Obecnie dużo mówi się o zmiananach w granicy wieku emerytalnego. Jednak póki co obowiązują dotychczasowe zasady przechodzenia na emeryturę, a wiek emerytalny nie uległ jeszcze zmianom.

Tak więc w 2012 roku, tak samo jak w latach poprzednich mężczyźni mogą przechodzić na emeryturę po osiągnieciu 65 roku życia, a kobiety po osiągnięciu 60 roku życia.

Rząd Donalda Tuska chce co prawda wprowadzić w życie przepisy wydłużające i zrównujące wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, ale nawet jeśli szybko zostaną przegłosowane przez Sejm, zaczną obowiązywać dopiero od stycznia 2013 roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy na emeryturę mężczyźni z roczników 1949, 1950, 1951?

Każdy ubezpieczony może złożyć wniosek o ustalenie prawa do emerytury po osiągnięciu wieku emerytalnego. Kiedy to prawo uzyskają mężczyźni z roczników: 1949, 1950 i 1951?

Wcześniejsza, CZĘŚCIOWA emerytura rolnicza – JAKIE ZASADY?

Rolnik za młody na pełną emeryturę, może starać się o świadczenie częściowe. Jak powinien do tego przystąpić? Jakie dokumenty zgromadzić i gdzie je złożyć?

Ile można DOROBIĆ DO EMERYTURY w 2014 roku?

Limity dorabiania dotyczą tylko części emerytów. Sprawdź, czy to ograniczenie dotyczy twojej emerytury. Liczą się tu wiek, wysokość przychodów i wskaźnik przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.

Aktualizacja: 19.04.2018 05:45
Autor: Krzysztof Dec
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.