porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile naszych pieniędzy płynących do OFE zabiera ZUS? ZUS przekazuje do Otwartych Funduszy Emerytalnych pieniędze na nasze indywidualne ...
Sprawdź, o ile dłużej będziesz pracować. Wiek emerytalny mężczyzn wydłużony z 65 do 67 roku życia. REFORMA EMERYTALNA 2012: Polaku! Zobacz

Polaku! Sprawdź KIEDY przejdziesz na EMERYTURĘ! Wiek emerytalny 67. rok życia. REFORMA EMERYTALNA 2012

Kiedy przejdę na emeryturę? NOWE TERMINY.  Wiek emerytalny mężczyzn wydłużony z 65 do 67 roku życia. Mężczyźni będą pracowali o dwa lata dłużej! Wiek emerytalny będzie wydłużany stopniowo. Już teraz panowie mogą sprawdzić kiedy przejdą na emeryturę według nowych zasad. Zobacz kiedy przejdziesz na emeryturę?

Jak się zmienią emerytury?

Aktualny jeszcze wiek emerytalny w 2011 roku w Polsce dla mężczyzn wynosi 60 lat. Ale premier zapowiedział stopniowe wydłużenie czasu pracy do 67 roku życia bez względu na płeć.

Pierwsi mężczyźni, którzy poczują te zmiany, urodzili się w styczniu 1948 roku. Oni mają pracować o miesiąc dłużej w porównaniu z aktualnymi zasadami (czyli wiek emerytalny osiągnął po 65 latach i jednym miesiącu). Z kolei wszyscy mężczyźni urodzeni po październiku 1953 roku będą przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat.

Aby sprawdzić dokładną datę osiągnięcia wieku emerytalnego mężczyzn wystarczy wejść na stronę internetową Kancelarii Prezesa Rady ministrów klikając w poniższy link: http://www.premier.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/program_gospodarczy_nowego_rza,8310/
Na dole strony znajduje się plik do pobrania z tabelką z datami przejścia na emeryturę

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Emerytura pomostowa. Kto może liczyć na rekompensatę?

Rekompensata powiększy twój kapitał początkowy

Wcześniejsza emerytura dla inwalidów wojennych i wojskowych: kiedy się należy?

Niektórzy inwalidzi wojenni i wojskowi mogą starać się o przyznanie wcześniejszej emerytury. Jakie warunki muszą spełniać, by ubiegać się o to świadczenie? Jakie dokumenty powinni zgromadzić?

Co zamiast ZUS i OFE? [7 POMYSŁÓW na EMERYTURĘ] Co zamiast ZUS i OFE? [7 POMYSŁÓW na EMERYTURĘ]

Już teraz warto zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądało nasze życie na emeryturze. Podajemy kilka najlepszych sposobów na to, aby przechodząc na emeryturę mieć portfel pełen pieniędzy.

Aktualizacja: 29.09.2014 21:03
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.