porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile wyniosą wpływy z podatków w 2013 roku? Prawie 267 miliardów złotych podatków, czyli o 13 miliardów złotych ...
Koniec świata 2012, a przepowiednia Majów.

21 grudnia 2012 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

21 grudnia 2012 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

Czy naprawdę czeka nas 21 grudnia 2012 roku KONIEC ŚWIATA?

fot.: Photos.com
Czy 21 grudnia 2012 roku naprawdę nastąpi koniec świata? Co na ten temat mówi przepowiednia Majów? Czy koniec świata w 2012 roku nie jest po prostu nowym cyklem czasowym według kalendarza Majów?

Już chyba każdy słyszał o tym, że 21 grudnia 2012 roku powinniśmy przygotować się na niechybny koniec dotychczasowego świata. A jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, skąd wziął się pomysł na dokładnie tę datę i dlaczego niekoniecznie powinniśmy się jej bać.

Dlaczego 21 grudnia 2012 roku?

Idea końca świata, który miałby nadejść dokładnie 21 grudnia 2012 roku wzięła się bezpośrednio z kalendarza Majów. Majowie odliczali czas w systemie dwudziestkowym poczynając od daty początkowej (tak jak w kalendarzu gregoriańskim, gdzie umowną datą początkowym są narodziny Chrystusa). Jest to tak zwana "Długa Rachuba" i odlicza, ile czasu upłynęło od daty zerowej. Kiedy przeliczy się ostatnią datę z Długiej Rachuby, na nasz kalendarz gregoriański, otrzymamy datę 21 grudnia 2012 roku.

Koniec kalendarza, koniec świata?

Co ważne, koniec kalendarza Majów wcale nie musi oznaczać końca świata w takim znaczeniu jakiego się spodziewamy, apokalipsy. Jak twierdzą sami Majowie, możemy oczekiwać nadejścia nowej epoki, nowego cyklu, a więc końca starego, dotychczasowego porządku. Nikt do końca nie wie, czego można spodziewać się po proroczym 21 grudnia. Czy ludzkość zostanie poddana próbie? A jeśli tak, jakiego rodzaju będzie to sprawdzian? Tego przekonamy się już 21 grudnia 2012 roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KONIEC ŚWIATA: kiedy? Czy Słońce spowoduje KONIEC ŚWIATA? KONIEC ŚWIATA: kiedy? Czy Słońce spowoduje KONIEC ŚWIATA?

Jeden z angielskich uczonych zapowiedział, że w najbliższym czasie czeka nas koniec świata. Mówimy, kiedy będzie koniec świata i co go spowoduje.

Jak przetrwać koniec świata? Jak przetrwać koniec świata?

Czy globalny kataklizm mogą przetrwac ludzie? Czy możliwe jest przetrwanie apokaliptycznej katastrofy? Co robić, jeżeli nadejdzie zagłada atomowa, a co, jeśli dojdzie do wielkiego ataku chemicznego?

22 lutego 2014 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA? 22 lutego 2014 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

Jak wszyscy wiemy, koniec świata to święto ruchome. W tym roku koniec świata wypada w sobotę 22 lutego 2014 roku. Warto do tego czasu pożegnać się z rodziną, spełnić marzenia i ostatni raz przejrzeć...

Aktualizacja: 18.04.2018 05:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?

André Brink, jedne z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich nie żyje. Międzynarodowe ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.