porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile wyniosą wpływy z podatków w 2013 roku? Prawie 267 miliardów złotych podatków, czyli o 13 miliardów złotych ...
Koniec świata 2012, a przepowiednia Majów.

21 grudnia 2012 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

21 grudnia 2012 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

Czy naprawdę czeka nas 21 grudnia 2012 roku KONIEC ŚWIATA?

fot.: Photos.com
Czy 21 grudnia 2012 roku naprawdę nastąpi koniec świata? Co na ten temat mówi przepowiednia Majów? Czy koniec świata w 2012 roku nie jest po prostu nowym cyklem czasowym według kalendarza Majów?

Już chyba każdy słyszał o tym, że 21 grudnia 2012 roku powinniśmy przygotować się na niechybny koniec dotychczasowego świata. A jednak niewielu zdaje sobie sprawę z tego, skąd wziął się pomysł na dokładnie tę datę i dlaczego niekoniecznie powinniśmy się jej bać.

Dlaczego 21 grudnia 2012 roku?

Idea końca świata, który miałby nadejść dokładnie 21 grudnia 2012 roku wzięła się bezpośrednio z kalendarza Majów. Majowie odliczali czas w systemie dwudziestkowym poczynając od daty początkowej (tak jak w kalendarzu gregoriańskim, gdzie umowną datą początkowym są narodziny Chrystusa). Jest to tak zwana "Długa Rachuba" i odlicza, ile czasu upłynęło od daty zerowej. Kiedy przeliczy się ostatnią datę z Długiej Rachuby, na nasz kalendarz gregoriański, otrzymamy datę 21 grudnia 2012 roku.

Koniec kalendarza, koniec świata?

Co ważne, koniec kalendarza Majów wcale nie musi oznaczać końca świata w takim znaczeniu jakiego się spodziewamy, apokalipsy. Jak twierdzą sami Majowie, możemy oczekiwać nadejścia nowej epoki, nowego cyklu, a więc końca starego, dotychczasowego porządku. Nikt do końca nie wie, czego można spodziewać się po proroczym 21 grudnia. Czy ludzkość zostanie poddana próbie? A jeśli tak, jakiego rodzaju będzie to sprawdzian? Tego przekonamy się już 21 grudnia 2012 roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KONIEC ŚWIATA: kiedy? Czy Słońce spowoduje KONIEC ŚWIATA? KONIEC ŚWIATA: kiedy? Czy Słońce spowoduje KONIEC ŚWIATA?

Jeden z angielskich uczonych zapowiedział, że w najbliższym czasie czeka nas koniec świata. Mówimy, kiedy będzie koniec świata i co go spowoduje.

Jak przetrwać koniec świata? Jak przetrwać koniec świata?

Czy globalny kataklizm mogą przetrwac ludzie? Czy możliwe jest przetrwanie apokaliptycznej katastrofy? Co robić, jeżeli nadejdzie zagłada atomowa, a co, jeśli dojdzie do wielkiego ataku chemicznego?

22 lutego 2014 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA? 22 lutego 2014 - czy nastąpi KONIEC ŚWIATA?

Jak wszyscy wiemy, koniec świata to święto ruchome. W tym roku koniec świata wypada w sobotę 22 lutego 2014 roku. Warto do tego czasu pożegnać się z rodziną, spełnić marzenia i ostatni raz przejrzeć...

Aktualizacja: 18.04.2018 05:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.