porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy pijany kierowca może być poddany badaniu krwi?
Czy pijany kierowca może być poddany badaniu krwi? Można czy nie można pobierać krew pod przymusem? Zdania są ...
Jakie obchody odbędą się w Warszawie w Święto Narodowe Konstytucji 3 maja?

3 maja 2014 – jakie obchody w Warszawie? [PROGRAM]

3 maja 2014 – jakie obchody w Warszawie? [PROGRAM]
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji. fot.: Wikipedia/PD Muzeum Zamek Królewski w Warszawie
W Warszawie obchodzona będzie 223 rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja. Jakie imprezy odbędą się w tym dniu?

W sobotę, 3 maja, obchodzimy Święto Narodowe uchwalenia Konstytucji.

O godz. 12:00 na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się oficjalna uroczystość, w trakcie której przemówi Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Tego dnia będzie miał miejsce również XXIV Bieg Niepodległości. W imprezie weźmie udział ok. 5 tysięcy biegaczy, którzy pokonają dystans 5 km. Bieg rozpocznie się o godz. 11:00 przy Al. Hopfera. Trasa została wytyczona ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat.

3 maja w Parku Fontann na Podzamczu, o godz. 21:00, odbędzie się pokaz multimedialny z wody i światła. Pokaz nosi nazwę „Taniec źródeł” i nawiązuje do legendy o założeniu Warszawy. Widowisko opowiada o dziewczynie, która posiadła władzę nad siłami natury oraz o chłopaku, który symbolizuje technologię. Podczas tańca dochodzi do połączenia tych dwóch porządków. Pokaz przygotowany został do muzyki i choreografii autorstwa Marzeny Barcik. Występuje w nim dwójka młodych tancerzy. Wstęp na imprezę jest wolny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WEEKEND MAJOWY 2014. Jak wypada? Jak mieć dużo wolnego?

Przed nami długo wyczekiwany weekend majowy. Czy będzie szansa na dłuższy urlop?

1 maja 2014 – jakie obchody z okazji wejścia do UE w Warszawie? [PROGRAM] 1 maja 2014 – jakie obchody z okazji wejścia do UE w Warszawie? [PROGRAM]

Majówka rozpoczyna się w święto pracy, 1 maja. Akurat w 2014 roku, 1 maja świętujemy też 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zobacz, jakie uroczystości odbędą się w związku z 10....

2 maja 2014 - jakie obchody w Warszawie? [PROGRAM] 2 maja 2014 - jakie obchody w Warszawie? [PROGRAM]

W drugi dzień majówki, czyli 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi. Co możemy robić tego dnia w Warszawie? Czy nasza flaga narodowa doczeka się jakiś szczególnych obchodów?

Aktualizacja: 21.04.2015 17:25
Autor: Ewa Kamińska
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Łukasz Tusk, poseł PO?

Czy poseł na sejm Łukasz Tusk jest spokrewniony z byłym ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.