porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PREMIE i NAGRODY TUSKA. Ile nagród od 2008 roku wypłacił premier Donald Tusk? Zwykli Polacy maja zaciskac pasa. Ale jest grupa ludzi na ...
Oddanie II linii metra w Warszawie nieco się opóźni. Znamy już nowy termin zakończenia budowy centralnego odcinka

Warszawa: budowa II linii metra. Kiedy zakończy się budowa centralnego odcinka II linii metra w Warszawie?

Budowa metra w Warszawie wciąż napotyka nowe niespodzianki. Z powodu utrudnień właśnie przesunięto termin oddania II linii metra. Sprawdź, kiedy pojedziemy metrem z Pragi na Wolę. Kiedy otwarcie II linii metra w Warszawie?

Budowa II linii metra – utrudnienia

Budowa II linii metra rozpoczęła się 16 sierpnia 2010 roku. Centralny odcinek, o długości ponad 6 kilometrów, połączy Wolę i Pragę, biegnąc 8 metrów pod dnem Wisły. W czasie prac budowniczowie II linii metra natrafili już jednak zarówno na niewybuchy z czasów II wojny światowej i cenne znaleziska archeologiczne, jak i nieoznakowane na żadnych planach podziemne instalacje, przez co drążenie tuneli trzeba było wstrzymywać. Przestój spowodowało też zalanie stacji Centrum Nauki Kopernik i zawalenie się fragmentu ulicy Świętokrzyskiej.

Najważniejsze znaleziska na budowie metra w Warszawie

W trakcie budowy II linii metra znaleziono dotychczas m.in. 130 pocisków artyleryjskich, 300 sztuk amunicji oraz pociski moździerzowe. Najciekawszym odkryciem o znaczeniu archeologicznym było odkopanie fragmentów fundamentów fabryki z 1913 roku w rejonie drążenia stacji Rondo Daszyńskiego. To zdarzenie wstrzymało jednak prace aż na 22 dni.

Kiedy otwarcie centralnego odcinka II linii metra?

7 maja 2013 roku władze Miasta st. Warszawy zawarły ugodę z konsorcjum budującym centralny odcinek II linii metra o zmianie oddania do użytku centralnego odcinka II linii metra. Nowy termin zakończenia budowy metra to 30 września 2014 roku. Przypomnijmy, że koszt budowy centralnego odcinka II lini metra wynieść ma 4,7 mln zł, przy czym dofinansowanie z Unii to blisko 3 mln zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy ruszy II linia metra w Warszawie?

Miasto ma już pozwolenia na użytkowanie wszystkich stacji II linii metra. Czemu nie są jeszcze otwarte? Kiedy otwarcie II linii metra?

Jakie duże inwestycje zakończą się w Warszawie w 2015 roku?

Mieszkańcy stolicy w 2015 roku zyskają trzy ważne inwestycje. Dzięki temu kierowcy i pasażerowie zyskają szybszy i łatwiejszy dojazd nie tylko między dzielnicami, ale też aglomeracyjnie. Jakie to...

Czy wycieki wody na II linii metra są groźne?

II linia przecieka! Niestety to przykry fakt i powód, że na tę inwestycję warszawiacy tak długo czekają. Urzędnicy uspokajają, że panują nad sytuacją.

Aktualizacja: 17.04.2018 12:55
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.