porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
O ile spadną ceny gazu w 2013 roku? Czy gaz stanieje? Ceny gazu w przyszłym roku mają być niższe. Czy ta ...
Zapłacisz o 10 proc. mniej

CENY GAZU 2013. Ile będzie kosztował gaz i ile zapłacisz? Tańszy gaz w 2013 roku

Zobacz ile zapłacisz za gaz w 2013. Ceny gazu w dół i jak twierdzi PGNiG, o ile URE zatwierdzi nowe taryfy, w 2013 roku będzie to największa obniżka cen gazu dla odbiorców indywidualnych w historii.

Od stycznia 2013 gaz będzie tańszy

Od początku 2013 roku ma się obniżyć cena gazu dostarczanego do naszych mieszkań i domów przez PGNiG. Niższe rachunki to efekt korzystnego dla nas porozumienia cenowego zawartego z rosyjskim Gazpromem. Wniosek w tej sparwie wpłynął już do Urzędu Regulacji Energetyki, który już w najbliższych dniach ma na nią wyrazic zgodę. 

Jak zapowiada minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski, sprawi to, że Polacy będą płacić jedne z najniższych rachunków za gaz w całej Europie. Nowe ceny wyniosą odpowiednio 1,75 zł (taryfa W-3), 2,06 zł (taryfa W-2) lub 2,52 zł (taryfa W-1) za 1 metr sześcienny błekitnego paliwa. I sparwią że w naszych porfelach zostanie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych wiecej w skali roku.

Przeciętna wysokość rachunków za gaz przed i po obniżce:

* gotowanie (taryfa W1) 398 zł 360 zł

* gotowanie i podgrzewanie wody (W2) 1521 zł 1367 zł

* gotowanie, podgrzewanie, ogrzewanie (W3) 5485 zł 4891 zł

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nowe rachunki za gaz od 1 sierpnia 2014. Co się zmieni? Czy będziemy płacić więcej?

Od 1 sierpnia 2014 zmieni się sposób naliczania kosztów zużycia gazu PGNiG. Opłaty pobierane będą nie za metr sześcienny gazu, ale za ilość dostarczonej energii w kilowatogodzinach. Jak będą...

Kto może starać się o dodatek energetyczny?

Od początku roku 2014 weszła w życie nowelizacja prawa energetycznego. Zgodnie z jej treścią, osoby w trudnej sytuacji bytowej mogą się starać o specjalny dodatek energetyczny na poczet pokrycia...

Ile wynosi dodatek energetyczny?

Od stycznia 2014 roku wszyscy, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej, mogą występować o specjalny dodatek energetyczny. Ile wynosi dodatek energetyczny?

Aktualizacja: 28.11.2012 22:14
Autor: Krzysztof Dec
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.