porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nowy tygodnik Pawła Lisickiego. Jaka będzie jego nazwa, jak otrzymać darmowy numer? Pierwszy numer nowego tygodnika kierowanego przez Pawła Lisickiego ukaże się ...
Czym jest stręczycielstwo i co za to grozi? Czym zajmowała się córka Borysewicza?

Co grozi za stręczycielstwo lub sutenerstwo? Sprawa Joanny B.

Co grozi za stręczycielstwo lub sutenerstwo? Sprawa Joanny B.
Prostytucja i sutenerstwo są w Polsce przestępstwem. fot.: sxc.hu
Alfonsi, rajfurki, sutenerzy - czym się zajmują i co za to grozi? Mówimy, czym jest stręczycielstwo, sutenerstwo i kuplerstwo. Sprawdź, co grozi za nakłanianie innych osób do prostytucji i co ma z tym wspólnego Joanna B. - córka znanego muzyka.

Stręczycielstwo to termin określający nakłanianie osób do uprawiania prostytucji. Zazwyczaj idzie w parze z sutenerstwem, czyli zarabianiem na prostytuowaniu się innych osób oraz kuplerstwem - ułatwianiem prostytucji (poprzez zapewnienie kontaktu z klientem lub udostępnienie miejsca) i czerpanie z tego korzyści finansowych.

W Polsce są to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 lub do lat 10 w przypadku nakłaniania do prostytucji osób małoletnich i wywozu ich za granicę (art. 204 kodeksu karnego).

Osoby zajmujące się stręczycielstwem, kuplerstwem lub sutenerstwem nazywane są alfonsami i rajfurami/rajfurkami. Często są powiązanize światem przestępczym, mafią.

Sprawa córki muzyka "Lady Pank", Joanny B. i jej matki Danuty B. zaczęła się w 2000 roku. Kobiety założyły agencję modelek, która po kilku latach sprowadziła na nie kłopoty finansowe. Od roku 2006 Joanna B. i Danuta B. wysyłały swoje modelki za granicę (m.in. na Majorkę) w charakterze pań do towarzystwa i luksusowych prostytutek. Z oferty korzystali głównie biznesmeni.

Na początku tego roku "Gazeta Wyborcza" i "Super Express" ujawniły, że w aferze brały udział polskie celebrytki.  Prokuratura wysłała właśnie akt oskarżenia do wrocławskiego sądu. Joanna B. i Danuta B. zostały oskarżone o stręczycielstwo, jednak nie trafiły do więzienia. Odwołały się od wyroku, wnosząc o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 15:31
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.