porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Franciszek – co oznacza imię nowego papieża? Oto nowy papież jest z Argentyny, przyjmie imię Franciszek Franciszek – co oznacza imię nowego papieża? Nowym papieżem Argentyńczyk ...
Pierwsze wystąpienie nowego papieża - Franciszka po konklawe. Co powiedział nowy Ojciec święty? YouTube - Jorge Bergoglio - papież Franciszek. Błogosławieństwo Urbi Et Orbi, co powiedział papież?

Co powiedział do wiernych papież Franciszek? YOUTUBE Jak brzmiały pierwsze słowa Ojca Świętego?

Mamy nowego papieża - został nim Jorge Bergoglio, który przybrał imię Franciszek. Jego pierwsze wystąpienie było pełne pokory i ciepła. Papież, który pojawił się w oknie watykańskim, aby przywitać wiernych wydawał się nieco zawstydzony i zaskoczony. I przy tym bardzo ludzki. Papież Franciszek zwracając się do tysięcy wiernych na Placu Świętego Piotra, powiedział : Zanim udzielę wam błogosławieństwa, pomódlcie się za mnie.

- Dobry wieczór, bracia i siostry! - to pierwsze słowa nowego papieża, który wyciągniętą ręką witał zebranych na placu św. Piotra.-  Konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znależli go prawie na końcu świata - powiedział niejako nawiązując do pierwszych słów Jana Pawła II, który przedstawiając się wiernym powiedział, często cytowane później słowa, że przybył z dalekiego kraju.

- Módlmy się za nas, za cały świat, żeby było wielkie braterstwo. Dziękuję wam za powitanie. Chciałbym pomodlić się za naszego papieża emeryta Benedykta XVI. Módlmy się razem, żeby Pan mu błogosławił i Matka Boska go strzegła – i wraz z zebranymi na placu zmówił „Ojcze Nasz”.  

- A teraz chciałbym udzielić błogosławieństwa, ale najpierw proszę was o jedną rzecz. Zanim biskup pobłogosławi lud, módlcie się, żeby Pan pobłogosławił biskupa. Módlcie się za swojego biskupa. Teraz w ciszy pomódlcie się za mnie - po krótkiej modlitwie udzielił wszystkim błogosławieństwa „Urbi et orbi” (Miastu i światu). - Dziękuję za to, jak mnie przyjęliście. Niedługo się zobaczymy. Módlcie się do Matki Boskiej, żeby zachowała Rzym. Dobranoc – tymi słowami nowy papież zakończył przywitanie z wiernymi.

New Pope Jorge Mario Bergoglio of ARGENTINA GIVES Blessing YOUTUBE
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak będzie się nazywał nowy papież? Wybór imienia przez papieża - na jakiej zasadzie się odbywa?

Wieczorem 13 marca świat najpierw zobaczył biały dym nad Watykanem, a kilka chwil później poznał nowego papieża. Został nim kardynał Jorge Bergoglio, który będzie pełnił posługę jako papież...

Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież? Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież?

Od 13 marca 2013 roku mamy nowego papieża. Został nim jezuita Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. 266. Ojciec Św. przyjął imię Franciszek. Mówimy kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest,co osiągnął...

Aktualizacja: 27.03.2013 14:27
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Nehrebecka to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Kim ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.