porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy wiesz, jak COSTA CONCORDIA wpłynęła do historii kina? Obfotografowany ze wszystkich stron wrak „Costa Concordia” spoczywa na boku, ...
Wielka gwiazda na koniec lata 2012 wystąpi w Warszawie

Coldplay na Stadionie Narodowym! Kiedy? Ile kosztują bilety?

Znamy już pierwszą wielką gwiazdę, która zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie. 19 września 2012 roku zagra tam słynna brytyjska grupa rockowa Coldplay. Dowiedz się więcej o zespole i o koncercie.

Dlaczego koncert Coldplay jest wielkim wydarzeniem?

Coldplay jest w tym momencie jedną z najsłynniejszych grup na świecie, określaną często mianem następców U2. Do tej pory zespół wydał pięć płyt, które rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Muzycy zadebiutowali w 2000 roku płytą „Parachutes”, wypełnioną głównie  akustyczno-rockowymi balladami. Kolejne albumy przyniosły ewolucję stylu grupy, która dziś urzeka miliony słuchaczy na całym świecie przede wszystkim podniosłymi rockowymi hymnami. Ostatni album grupy, zatytułowany „Mylo Xyloto” miał swoją premierę 24 października 2011, czyli zaledwie trzy miesiące temu, a już zdążył rozejść się w ponad 2 milionach kopii. Przy produkcji płyty Coldplay wzbudził niemałą sensację, zapraszając do gościnnego udziału w piosence „Princess of China” gwiazdę muzyki pop, Rihannę.

Coldplay może pochwalić się także siedmioma statuetkami Grammy, a w tym roku ma szansę na kolejne – jest nominowany w trzech kategoriach. Zespół znany jest ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną i społeczną – muzycy wspierają m.in. organizację Amnesty International oraz ruch Fair Trade. Dodatkowej sławy przysparza muzykom fakt, że wokalista Coldplay, Chris Martin, prywatnie jest mężem słynnej brytyjskiej aktorki Gwyneth Paltrow.

Do tej pory Brytyjczycy tylko raz wystąpili w Polsce – w lipcu 2011 zagrali koncert dla 60-tysięcznej widowni na festiwalu Heineken Open’er Festival w Gdyni. Ich koncert w Warszawie będzie częścią dużej ogólnoświatowej trasy. Jest to jednocześnie pierwszy ogłoszony występ wielkiej zagranicznej gwiazdy na nowowybudowanym Stadionie Narodowym.

Bilety – po ile?

Organizatorami koncertu są agencje Alter Art i Live Nation. Bilety już są w sprzedaży. Ich cena waha się od 165 do 825 zł. Poniżej pełen cennik:

825 pln – bilet VIP
385 pln – Golden Circle Early Entrance (bilet z pierwszeństwem wstępu na sektor pod sceną)
275 pln – trybuny i Golden Circle (sektor pod sceną)
198 pln – trybuny i płyta
187 pln – trybuny
165 pln – trybuny i osoby niepełnosprawne

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 23.01.2012 19:11
Autor: Marek_Lewoc
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015. Była wokalistka zespołu Varius ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.