porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy Polacy mogą zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej?
Czy Polacy mogą zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej? Jak się okazuje Polacy mogą służyć w Legii Cudzoziemskiej. Trzeba ...
Trasa W-Z przejezdna tylko w szczycie

Czemu Trasa W-Z będzie zamknięta po budowie II linii metra?

Po otwarciu II linii metra kierowcy niestety  nie pojadą trasą W-Z. Urzędnicy podjęli już taką decyzję. Czemu trasa W-Z będzie zamknięta?

Trasa W-Z jest obecnie przejezdna dla wszystkich poza szczytem. I tak, niestety dla kierowców, zostanie. Ilość autobusów i tramwajów, które tędy kursuje, według urzędników wymusza takie rozwiązanie. Jadąc na wprost kierowcy co chwila będą musieli wpuszczać pieszych i korki byłyby gigantyczne - tak twierdzą urzędnicy.

Nawet do placu Wileńskiego, bo mogłyby tędy przejechać po 1-2 samochody, a reszta czekałaby aż pasażerowie przejdą na przystanki. Stołeczny ratusz argumentuje też taką decyzję faktem, że kierowcy, którzy trasą W-Z chcieliby uciec przed korkiem na Wisłostradzie również by w nim stali.

Ani światła, ani platformy przystankowe jak na placu Bankowym niestety przy Starówce nie staną, bo nie ma na nie miejsca. Same światła natomiast zatrzymałyby autobusy i tramwaje, które dowożą ludzi do centrum i na Pragę - to argumenty władz miasta.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to jest ośrodek CITES? Gdzie w Polsce się znajduje?

W stołecznym zoo znalazły się dwa budynki, które ukrywają się pod nazwą ośrodki CITES. Co to takiego?

Kiedy otworzą ulice po zakończeniu budowy II linii metra?

Podczas budowy II linii metra w Warszawie zamknięto ważne ciągi komunikacyjne. Niektórymi nie można przejechać nawet od 4 lat! Lada dzień drogowcy będą oddawać je do ruchu. Kiedy?

Warszawa: budowa II linii metra. Kiedy zakończy się budowa centralnego odcinka II linii metra w Warszawie?

Budowa metra w Warszawie wciąż napotyka nowe niespodzianki. Z powodu utrudnień właśnie przesunięto termin oddania II linii metra. Sprawdź, kiedy pojedziemy metrem z Pragi na Wolę. Kiedy otwarcie II...

Aktualizacja: 29.09.2014 10:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.