porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym różni się NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA od analogowej? Podstawowa różnica między telewizją analogową a cyfrową polega na tym, ...
Dekodery do sygnału NTC - czy będą potrzebne?

Czy potrzebny jest nowy sprzęt do odbioru NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ?

Już w 2013 roku w całej Polsce będziemy mogli odbierać tylko telewizję cyfrową. Czy, aby z niej skorzystać musimy mieć specjalny sprzęt? PRZECZYTAJ!

Jeśli nasz płaski telewizor nie obsługuje kodowania sygnału w trybie MPEG-4, a jedynie MPEG-2 (zwykle dotyczy to odbiorników kupowanych 3 lata temu i wcześniej; należy sprawdzić dane techniczne sprzętu podane przez producenta), musimy się zaopatrzyć w zewnętrzny tuner (tzw. set-top-box), który podłączony będzie do telewizora przy pomocy złącza typu HDMI.

Niektóre odbiorniki plazmowe i LCD posiadają gniazdo na tzw. moduły dostępu warunkowego, w których mogą działać specjalne karty dekodujące sygnał do postaci MPEG-4. Jednak przed zakupem należy sprawdzić, czy nasz TV będzie w ogóle je obsługiwał, bo może się zdarzyć, że oprogramowanie odbiornika nie współpracuje z konkretną kartą.

ZOBACZ >>  Czym różni się NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA od analogowej?

Starsze telewizory kineskopowe, które w ogóle nie są przystosowane do pracy z sygnałem cyfrowym, też bez kłopotu mogą być używane do oglądania NTC. Do nich także podłącza się odpowiedni tuner set-top-box – przez złącze typu EURO.

Uwaga na oszustów!

Domokrążców, którzy koniecznie chcą nam sprzedać nowe telewizory, twierdząc, że stare nadają się na śmietnik lub proponują tunery NTC po zawyżonych cenach. Pamiętajmy, że w tej chwili podstawowe modele tunerów można kupić już za 100-130 złotych.

Dekodery do sygnału NTC

Już dzisiaj niektóre satelitarne platformy cyfrowe mają w ofercie dekodery z możliwością odbioru sygnału NTC, w takim przypadku także nie czeka nas nowa inwestycja.

A co z antenami?

Jeśli w poprzednim telewizorze mieliśmy starą antenę, jest niemal pewne, że na tym samym sprzęcie da się odebrać sygnał NTC. Zdarza się, że do poprawnego odbioru wystarcza nawet kawałek zwykłego kabla.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
TELEWIZJA DVB-T. Wyłączenie telewizji analogowej. Jak wyszukać programy, co robić, jakie zmiany?

Stopniowo na terenie całej Polski następuje wyłączenie telewizji analogowej. Telewizja analogowa wyłączana jest etapami. 22 kwietnia wyłączenie telewizji analogowej nastąpi w województwie...

Kiedy wyłączą telewizję analogową? Kiedy zaczną wyłączać telewizję analogową?

Jeśli w województwiach lubuskim, wielkopolskim i pomorskim ktoś do tej pory odbierał telewizję wyłącznie za pośrednictwem zwykłej anteny, w listopadzie 2012 r. musi się liczyć z zanikiem wizji....

Naziemna telewizja cyfrowa - kiedy wyłączane są pierwsze nadajniki analogowe?

Co prawda wyłączanie analogowych nadajników naziemnych tv w Polsce było od dawna zapowiadane, ale jeśli ktoś mieszka w Lubuskiem, w Wielkopolsce albo na Pomorzu, powinien się już szykować i dobrze...

Aktualizacja: 17.04.2018 14:29
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.