porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak odbierać TELEWIZJĘ CYFROWĄ? Jaki DEKODER jest potrzebny? Programy telewizji naziemnej, czyli tej, którą odbierasz w dowolnym miejscu ...
Czy Kamila Łapicka dostanie cały majątek zmarłego męża?

Czy prawo zabezpiecza dzieci przed utratą spadku? Czy Kamila Łapicka może dostać cały spadek?

Czy możliwa jest sytuacja, w której całość majątku zmarłego aktora przejmie jego druga żona - Kamila Łapicka? Czy rodzina aktora będzie miała swój udział w spadku?

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, jaka była dokładna treść testamentu Andrzeja Łapickiego. Jak donosi Super Express, bardzo możliwe jest to, że zgodnie z ostatnią wolą aktora całość jego majątku zostanie przyznana jego drugiej żonie - Kamili Łapickiej.

Informacje te wzbudziły kontrowersje, po tym z jak ogromną niefrasobliwością wdowa zaczęła zarządzać majątkiem zmarłego. Jak się okazało, część prywatnych rzeczy i pamiętek aktora, w trzy dni po jego śmierci, została wyrzucona na śmietnik. Wśród nich znajdowały się zegarek wart kilka tysięcy złotych, fotografie wykonane przez Zofię Nasierowską, listy, kartki pocztowe i książki.

Jak prawo zabezpiecza krewnych zmarłego?

W skład majątku zmarłego wchodzi mieszkanie na warszawskim Mokotowie warte około 600 tysięcy złotych, wszelkie ruchomości, tantiemy oraz oszczędności. Czy możliwym jest, żeby rodzina aktora nie dostała nic w spadku? Tak, jeśli w testamencie wymieniona jest jedynie Kamila, a rodzina aktora nie będzie domagała się swojej części jego majątku.

Jeśli dorosłe dzieci i wnuki Andrzeja Łapickiego będą domagały się swoich praw, moga wystąpić do sądu o tzw. zachowek. Umożliwia on otrzymanie połowy majątku, jaki zostałby przyznany jeśli testament nie zostałby sporządzony i wszystko toczyłoby się drogą dziedziczenia ustawowego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy pogrzeb Andrzeja Łapickiego? Gdzie możesz pożegnać wielkiego aktora?

Przygotowania do pogrzebu wybitnego aktora teatralnego i filmowego już rozpoczęte. Sprawdź, kiedy i gdzie możesz pożegnać Andrzeja Łapickiego.

ANDRZEJ ŁAPICKI NIE ŻYJE. Jakie były największe role Andrzeja Łapickiego?

Nad ranem 21 lipca 2012 w wieku niespełna 88 lat odszedł Andrzej Łapicki. Wybitny aktor teatralny i filmowy, profesor i rektor warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Którego z jego...

ZMARŁ ANDRZEJ ŁAPICKI. Kim był Andrzej Łapicki? Jak umarł?

W sobotę 21.07.2012 roku rano zmarł Andrzej Łapicki, jeden z największych polskich aktorów. Kim był Andrzej Łapicki, w czym grał i jak umarł?

Aktualizacja: 17.04.2018 21:47
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.