porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Coldplay na Stadionie Narodowym! Kiedy? Ile kosztują bilety? Znamy już pierwszą wielką gwiazdę, która zagra na Stadionie Narodowym ...
Gdzie najważniejsi polscy politycy odpoczywają zimą?

Czy wiesz w jakich górach spędza swój urlop premier Donald Tusk?

Jako zapalony narciarz lider Platformy Obywatelskiej i premier polskiego rządu Donald Tusk co roku wyjeżdża za granicę poszusować na stokach włoskich Dolomit. Jego poprzednik Jarosław Kaczyński wolał polskie morze i odpoczywał w ośrodku na Helu.

O urlopie premiera Donalda Tuska zrobiło się głośno na początku stycznia 2012. Powody były dwa, jakżeby inaczej, polityczne. Najpierw opozycja domagała się, by premier przerwał swój urlop i wracał, żeby wyjaśnić zamieszanie wokół ustawy refundacyjnej oraz skomentował konflikt między prokuratorem generalnym a wojskowym. A kilka dni później zarzucano szefowi rządu, że nie ma go w Polsce, kiedy ujawniane są niepublikowane dotąd stenogramy nagrań z kokpitu Tu-154.

A gdzie był w tym czasie premier? Jak co roku, wybrał włoskie Dolomity, które należą do tzw. Alp Wschodnich. Jego bazą wypadową miała być znana, narciarska miejscowość Moena. Razem z premierem na urlop wybrali się jego najbliżsi: żona Małgorzata, syn Michał wraz z żoną Anną oraz wnuk Mikołaj.

Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński, który przed Donaldem Tuskiem pełnił funkcję premiera, podczas zimowego urlopu za granicę nie wyjeżdżał. W ogóle w zimie rzadko korzystał z możliwości odpoczynku. Ale jeśli już miał możliwość, to wypoczywał w prezydenckim ośrodku na Helu. Był wtedy gościem prezydenckiej pary Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy w 2010 r. zmarli tragicznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Jak obaj szefowie rządu wykorzystywali swój urlop? Premier Donald Tusk od 2007 r. wykorzystał 35 dni urlopu wypoczynkowego (z tego w styczniu 2012 r. 5 dni). Natomiast Jarosław Kaczyński w latach 2006-2007 wykorzystał 26 dni urlopu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto powinien zostać premierem? [WYNIKI SONDAŻU]

"Super Express" zamówił specjalne badanie, w którym zapytał Polaków, kto powinien zostać premierem. Z sondażu wynika, że w pierwszej trójce kandydatów na premiera znajdują się: obecny szef rządu...

Jaką pensje pobiera premier Donald Tusk?

Donald Tusk zarabia około 20 tysięcy złotych miesięcznie brutto. Na tę kwotę składa się nie tylko wynagrodzenie premiera

Jaką PRACĘ dostał SYN PREMIERA DONALDA TUSKA? Czy Michał Tusk zna się na branży lotniczej?

Syn premiera został pracownikiem Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Będzie się zajmował kontaktem z przewoźnikami.

Aktualizacja: 18.04.2018 07:56
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.