porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy exposé to tylko obietnice, czy zobowiązania? Exposé to wymagany przez konstytucje program działań. Czy to przedstawienie ...
W 2013 Polska zaprzestanie nadawania programu telewizyjnego w wersji analogowej

Telewizja cyfrowa. Czy kineskopowy odbiornik telewizyjny trzeba będzie wyrzucić?

Przejście na naziemny sygnał cyfrowy (DVB-T) diametralnie poprawi jakość obrazu i dźwięku, umożliwi oglądanie programów w systemie wysokiej rozdzielczości i z efektownym dźwiękiem przestrzennym. Czy to wszystko da się obejrzeć na zwykłym kineskopowym telewizorze, jakich wciąż pełno w naszych domach?

Nie wierzmy sprzedawcom, którzy usiłują wcisnąć nam nowy "cyfrowy" telewizor jako rzekomo jedyny, który nadaje się do nowego systemu. To bzdura. 

Klasyczny telewizor z kineskopem (poza najstarszymi, które nie mają złącza EURO) trzeba będzie po prostu wyposażyć w zewnętrzny tuner (odbiornik) sygnału kodowanego w trybie MPEG-4, w którym to nadawane są już polskie naziemne programy cyfrowe. A do prawidłowego działania wystarczy taka sama antena jak dotychczas.

Koszt zakupu tunera wynosi od ok. 100 złotych wzwyż. Zwykle taki sprzęt jest już wyposażony w możliwość nagrywania programów, będzie więc jednocześnie czymś w rodzaju cyfrowego magnetowidu. Nieco droższe modele pozwalają również na odtwarzanie filmów i muzyki ze złącza USB.

Są też i minusy. W starym telewizorze nie uzyskamy obrazu jakości HD, gorszy będzie też dźwięk - choć ten problem można rozwiązać np. przez dodatkowe podłączenie do amplitunera kina domowego.

Jedno jest pewne: telewizji cyfrowej nie trzeba się bać!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
VI etap wyłączania telewizji analogowej: 17 czerwca 2013. Jakie miasta obejmie? VI etap wyłączania telewizji analogowej: 17 czerwca 2013. Jakie miasta obejmie?

WYŁĄCZENIE ANALOGOWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ. Naziemna telewizja cyfrowa będzie całkowicie i ostatecznie wprowadzona w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy. Za nami już pięć etapów cyfryzacji. Mówimy,...

VII etap wyłączania telewizji analogowej: 23 lipca 2013. Jakie miasta obejmie? VII etap wyłączania telewizji analogowej: 23 lipca 2013. Jakie miasta obejmie?

WYŁĄCZENIE ANALOGOWEJ TELEWIZJI NAZIEMNEJ. Naziemna telewizja cyfrowa będzie całkowicie i ostatecznie wprowadzona w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy. Za nami już sześć etapów cyfryzacji. Mówimy...

TELEWIZJA DVB-T. Wyłączenie telewizji analogowej. Jak wyszukać programy, co robić, jakie zmiany?

Stopniowo na terenie całej Polski następuje wyłączenie telewizji analogowej. Telewizja analogowa wyłączana jest etapami. 22 kwietnia wyłączenie telewizji analogowej nastąpi w województwie...

Aktualizacja: 17.04.2018 15:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.