porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są największe na świecie diamenty?
Jakie są największe na świecie diamenty? Ponad miliard dolarów warte jest razem 12 największych na świecie ...
Ile jest prawy w przewidywaniach rosyjskich meteorologów dotyczących nadchodzącej zimy stulecia?

Czy zima 2013/2014 będzie zimą stulecia? Dlaczego zima ma być bardzo mroźna?

Czy zima 2013/2014 będzie zimą stulecia? Dlaczego zima ma być bardzo  mroźna?

Jaka czeka nas zima w tym roku?

fot.: sxc.hu
Długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt wiarogodne, jednak obserwując zmiany w ruchach powietrza, meteorolodzy mogą przewidzieć pewne pogodowe tendencje. I tak według specjalistów z Rosyjskiej Akademii Nauk czeka nas najmroźniejsza zima od 100 lat. Dlaczego zima ma być bardzo mroźna?

Jaka będzie zima 2013/2014?

Według rosyjskich meteorologów na nadchodząca zimę stulecia mają wskazywać symulacje drogi, jaką pokonają arktyczne masy powietrza,niewielka aktywność słoneczna orazzima 2013/2014 będzie długa i niezwykle mroźna (do minus 30 stopni!), ale dość słoneczna, a to wszystko za sprawą układów wysokiego ciśnienia.

Warto odnotować fakt, że już ostatnie cztery zimy były dość srogie: na przeważającym obszarze Polski średnia temperatura była poniżej poziomu normy wieloletniej. Tak wielu z rzędu chłodnych zim nie mieliśmy przynajmniej od 30 lat, co może wskazywać na pewną tendencję. Jednak co ciekawe, w opozycji do teorii rosyjskich meteorologów stają prognozy ekspertów z USA. Ci przewidują, że najbliższa zima będzie ciepła i łagodna. Kto ma rację, jak zwykle okaże się dopiero z czasem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są wady mrozu? Jakie wady ma zima?

Zima daje porządnie w kość. Wyjątkowo niskie temperatury paraliżowały komunikację miejską i drogi krajowe. W wielu miejscach pękały rury z ciepłą wodą i całe dzielnice pozostawały bez ogrzewania....

Aktualizacja: 14.11.2013 14:07
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.