porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak poznać, czy dziecko bierze narkotyki? Jak rozpoznać wczesne objawy uzależnienia? Narkotyki są w Polsce dość łatwo dostępne - także twoje ...
Czy Diane-35 na trądzik faktycznie jest niebezpieczna dla kobiet? Zdaniem francuskiej ANSM 4 kobiety zmarły zpowodu zakrzepicy, groźnej choroby wywołującej zatory żylne i tętnicze.

Diane-35 - bezpieczny lek na trądzik i preparat antykoncepcyjny? Dlaczego we Francji zmarły 4 kobiety przyjmujące Diane-35?

Diane-35, bezpieczny lek na trądzik, przez wiele kobiet używany również jako tania antykoncepcja, spowodował we Francji zgon 4 kobiet - doniosła Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM). Czy Diane-35 jest bezpieczna?

Diane-35, jak wszystkie tabletki hormonalne, zwiększa ryzyko pojawienia się zatorów żylnych lub tętniczych (chorób zakrzepowo-zatorowych). A zdaniem francuskiej Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Leków (ANSM) to właśnie na skutek zakrzepów krwi, albo w obrębie płuc albo w mózgu, doszło do śmierci tych 4 kobiet.

Diane-35: 125 przypadków zakrzepicy we Francji

Łącznie francuski raport donosi, że oprócz tych 4 zgonów, odnotowano 125 przypadków wystąpienia zakrzepicy w wyniku przyjmowania tabletek Diane-35. Wcześniej zresztą już kilkukrotnie pojawiały się doniesienia z różnych krajów o kobietach mających problemy z krążeniem w wyniku przyjmowania Diane-35.

Diane-35: dopuszczenie do sprzedaży

Diane-35 jest na rynku od 1982 roku, dopuszczono go do sprzedaży w 135 krajach świata, a sprzedawany jest w 116 krajach, jako hormonalny lek przeciwko trądzikowi. W Polsce Diane-35 jest lekiem refundowanym. Polki często używają go niezgodnie z przeznaczeniem, bo dzięki dużej zawartości progesteronu sprawdza się jako tani środek antykoncepcyjny.

Diane-35: lek bezpieczny, ale dla kogo?

Jeśli chcesz bezpiecznie używać Diane-35, to musisz pamiętać, że nie jest to dobry lek dla ciebie, gdy:

  • masz jakiekolwiek kłopoty z krążeniem

  • w twojej rodzinie występowały kłopoty z krążeniem

  • palisz papierosy

  • dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej

  • zapominasz, że dziennie powinnaś pić co najmnmiej półtora litra płynu

Przyjmowanie Diane-35 zawsze konsultuj z lekarzem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Tabletki antykoncepcyjne Azalia wycofane ze sprzedaży. Dlaczego? Jakie jest ryzyko? Tabletki antykoncepcyjne Azalia wycofane ze sprzedaży. Dlaczego? Jakie jest ryzyko?

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o niezwłocznym wycofaniu ze sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych Azalia. Z aptek znikną dwie serie leku. Co było powodem tak zdecydowanych działań?

Aktualizacja: 17.04.2018 17:22
Autor: ap
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA

Uwielbiany przez widzów prezenter Wiadomości TVP, doświadczony dziennikarz - Krzysztof Ziemiec ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.