porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZBIGNIEW PACELT, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Zbigniew Pacelt, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy ...
Czy grzybki halucynogenne to bezpieczny sposób na odurzenie?

Grzyby halucynogenne. Jakie wywołują skutki?

Grzyby halucynogenne. Jakie wywołują skutki?
W Polsce najczęściej zażywana jest łysiczka lancetowata. Ten niepozorny grzybek może spowodować w organizmie niepowetowane straty. fot.: Photos.com
Sezon na grzybki halucynogenne trwa. Zawieraja one substancje psychoaktywne o działaniu podobnym do LSD, dlatego cieszą się takim powodzeniem wsród młodych ludzi. Jednak jak każdy narkotyk, sa bardzo szkodliwe.

Czy w Polsce rosną grzyby halucynogenne?

W Polsce spośród grzybów halucynogennych najpopularniejsza jest łysiczka lancelowata. Spotkać można również można psylocybinę i muchomora czerwonego (ten jest jednak trujący i stosowany jedynie przez szamanów na Syberii). Wszystkie mają podobne działanie psychoaktywne.

Jakie działanie mają grzybki halucynogenne?

  • Wyostrzają zmysły - szczególnie wzrok i słuch - przedmioty stają się znacznie wyraźniejsze, moga też zmieniać kształt, np. rosnąć. Osoba, która zjadła grzyby widzi ostro każdy szczegół i słyszy każdy dźwięk (czasem zniekształcony), nawet przyciemnione światło może razić.

  • Zmienia się nastrój - od pogodnego po żal, wściekłość, lęk, aż po ataki paniki.

  • Gadatliowść, niepowstrzymane wybuchy śmiechu (zwłaszcza chwilę po zażyciu).

  • Czasem halucynacje, np. widzenie wyimaginowanych osób i przedmiotów.

UWAGA! Spożycie grzybków halucynogennych jest bardzo szkodliwe. Może powodować stany depresyjne, lękowe, czasem prowadzi do paranoi. Jest równiez toksyczne dla wątroby i nerek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy dopalacze uzależniają? Co młodzież sądzi o takich używkach? FILM Czy dopalacze uzależniają? Co młodzież sądzi o takich używkach? FILM

Dopalacze to narkotyki. Biorąc je możemy się uzależnić, staną się dla nas za słabe i możemy zacząć sięgać po coś mocniejszego - przestrzega gimnazjalistka na filmie przygotowanym przez stołeczną...

Narkotyk 5-IT: czy w Polsce można zdobyć tę groźną substancję? Narkotyk 5-IT: czy w Polsce można zdobyć tę groźną substancję?

NARKOTYK 5-IT: nowy narkotyk opanowuje rynek dopalaczy, w wielu państwach Europy są już ofiary śmiertelne. Czy Polskę też może zalać fala 5-IT?

Narkotyk 5-IT – jakie ma działanie, jakie ma niepożądane skutki, czym grozi branie 5-IT? Narkotyk 5-IT – jakie ma działanie, jakie ma niepożądane skutki, czym grozi branie 5-IT?

Narkotyk 5-IT – jakie ma działanie? Jakie niepożądane skutki może mieć zażywanie 5-(2-aminopropyl)indolu? Mówimy, jak działa narkotyk 5-IT i dlaczego jest naprawdę niebezpieczny.

Aktualizacja: 15.10.2012 21:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?

Przemysław Kossakowski to przede wszystkim jeden z największych znawców jasnowidzów ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.