porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Policyjny radar Iskra 1: co to jest? Dlaczego lepiej nie przyjmować mandatu?
Policyjny radar Iskra 1: co to jest? Dlaczego lepiej nie przyjmować mandatu? Po eksperymencie przeprowadzonym przez dziennikarza okazało się, że radary Iskra ...
Akcyza na wyroby tytoniowe - ile zapłacisz za paczke papierosów?

Ile będąkosztowały papierosy w 2014 roku?

Papierosy zdrożeją i będą drożeć aż do 2017 roku! Już od 2014 roku wydamy na paczkę średnio 1 zł więcej! Palacze muszą albo rzucić palenie, albo głębiej sięgać do kieszeni.

Obecnie paczka papierosów kosztuje ok. 11 zł. Akcyza od 2014 roku będzie systematycznie podnoszona, by w 2017 roku osiągnąć poziom z obecnych 188 zł do ok. 369 zł na 1000 sztuk papierosów. W czasie ciągu najbliższych 4 lat paczka papierosów podrożeje do ok. 18 zł.

>>> Mówimy, czy E-PAPIEROS pomaga w rzucaniu palenia? [KLIKNIJ]

Podwyżka ceny papierosów wynika ze wzrostu podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe. W styczniu 2014 akcyza zwiększy się o 4-5 proc. (swoje  doddzą też producenci m.in. na zrekompensowanie strat i dostosowanie opakowań do norm europejskich.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
E-papierosy: będzie zakaz palenia w miejscach publicznych i sprzedaży nieletnim? E-papierosy: będzie zakaz palenia w miejscach publicznych i sprzedaży nieletnim?

Ministerstwo zdrowia planuje wprowadzić istotne zmiany w prawie, dotyczącym e-papierosów. Jest to na tyle nowy i nie do końca jeszcze przebadany wynalazek, że wciąż wzbudza spore kontrowersje, a jego...

Co się zawiera w cenie paczki papierosów? Co się zawiera w cenie paczki papierosów?

1 stycznia wzrosła akcyza na wyroby tytoniowe. To istotna podwyżka, bo na cenę papierosów składają się w przeważającej większości właśnie podatki.

Ile zdrożeją papierosy w 2014 roku? PODWYŻKA CEN papierosów - dlaczego papierosy zdrożeją?

Od 2014 roku wzrosną ceny papierosów. Podwyżka cen papierosów spowodowana jest podwyższeniem akcyzy na wyroby tytoniowe. Od 2014 roku za paczkę papierosów zapłacimy o około 1 zł więcej. Zdrożeje też...

Aktualizacja: 31.05.2014 23:04
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.