porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Boże Ciało: które sklepy czynne, które zamknięte?
Boże Ciało: które sklepy czynne, które zamknięte? Boże Ciało to jedno z tych świąt, w które znaczna ...
Poczta Polska cennik - czy najtańszy znaczek na list kosztuje teraz 1,60 złotego?

Ceny znaczków. Ile kosztuje najtańszy znaczek pocztowy w obrocie krajowym? ile zapłacimy za pozostałe?

Klienci Poczty Polskiej w 2013 roku musieli zmierzyć się z licznymi podwyżkami przy wysyłaniu kartek, listów i rozmaitego rodzaju przesyłek. Poniżej sprawdzicie, ile w obrocie krajowym kosztuje wysłanie ekonomicznych listów i kartek pocztowych.

Zwyczajna przesyłka listowa nierejestrowana (w tym nadana na poste restante) ważąca do 350 g wymaga teraz naklejenia znaczka za 1,60 złotego (gabaryt A) lub 3,75 złotego (gabaryt B). Ten sam typ przesyłki ważący od 350 g do 1000 g kosztuje 3,70 złotego (gabaryt A) i 4,75 złotego (gabaryt B) za naklejony znaczek/znaczki. Z kolei za wysłanie tych ważących od 1000 g do 2000 g zapłacimy odpowiednio 6,30 złotego (gabaryt A) i 7,30 złotego (gabaryt B). Za wysłanie kartki pocztowej (w tym nadanej na poste restante) zapłacimy 1,60 złotego.

Ekonomiczne przesyłki listowe polecone (w tym te nadane na poste restante) ważące do 350 g wymagają teraz naklejenia znaczka za 3,90 złotego (gabaryt A) lub 5,95 złotego (gabaryt B). Ten sam typ przesyłki ważący od 350 g do 1000 g kosztuje 5,90 złotego (gabaryt A) i 6,95 złotego (gabaryt B) za naklejony znaczek/znaczki. Z kolei za wysłanie tych ważących od 1000 g do 2000 g zapłacimy odpowiednio 8,50 złotego (gabaryt A) i 9,50 złotego (gabaryt B).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Polecony przez internet? List polecony - jak wysłać go z domu?  Polecony przez internet? List polecony - jak wysłać go z domu?

Zaledwie kilka dni temu Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Listy polecone można teraz wysyłać bez wychodzenia z domu. W tym celu potrzebny będzie nam jedynie internet.

Darmowy internet na poczcie. Gdzie skorzystasz? [ADRESY] Darmowy internet na poczcie. Gdzie skorzystasz? [ADRESY]

W wybranych placówkach Poczty Polskiej klienci mogą już bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego internetu. Na razie jest to tylko 100 punktów w Polsce – w dużych miastach i ich okolicach, ale też np....

Jak można uniknąć płacenia zaległego abonamentu?

Okazuje się, że można uniknąć spłaty zaległego abonamentu radiowotelewizyjnego! Udało się to kilku mieszkańcom Orzesza. Wszystko przez zaniedbania Poczty Polskiej, która nie wywiazała się z...

Aktualizacja: 18.06.2013 07:29
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.