porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile zarabia minister? Pensje ministrów w porównaniu z tym na co mogą liczyć ...
Ile pieniedzy zabraknie na emerytury w 2015 roku?

Ile pieniedzy zabraknie na emerytury w 2015 roku?

Ponad pięćdziesiąt miliardów złotych. Ta astronomiczna kwota to dziura w finansach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jak pojawi się w nim już w 2015 roku!

Ile pieniędzy zabraknie ZUS w 2015 roku?

Nie jest tajemnicą, że ZUS od lat wypłaca więcej świadczeń niż wpływa składek. Ale dziura jaka pojawi się w jego finansach w 2015 r. będzie naprawdę duża. Wyniesie bowiem około 52 miliardów złotych!

Nie ma jednak mowy, by zabrakło pieniędzmi na wypłaty dla seniorów, dlatego rząd bedzie musiał zasypać tę dziurę pieniędzmi z naszych podatków. 42 mld zł trafi do ZUS w postaci dotacji. To aż 12 mld więcej niż w tym roku! Natomiast kolejne 5,5 mld zł przekazane będzie w postaci nieoprocentowanej pożyczki. Co ciekawe w nadchodzącym roku nie przewiduje się, aby Zakład miał spłacać zobowiązania z poprzednich lat. A te są równie niewyobrażalne. Zobowiązania wobec budżetu z tytułu otrzymanych pożyczek w latach 2009 – 2015 wyniosą 45,3 mld zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak podwyższyć emeryturę. Sąd Pracy

Jest szansa dla tysięcy seniorów, którzy bezskutecznie walczą o wyższe emerytury. Okazuje się, że z ZUS można wygrać. I to nawet, gdy brakuje dokumentów świadczących o wysokość naszych zarobków.

Choroba żony Hofmana - na co choruje żona Adama Hofmana?

Nie jest łatwo być żoną polityka. Wtedy wszyscy patrzą Ci na ręce. Tak jest w przypadku żony Adama Hofmana, polityka PiS i rzecznika prasowego tej partii. Joanna Hofman jednak przez dwa lata nie...

ZUS czy OFE? Ostatni dzień na decyzję! [PORADNIK dla SPÓŹNIALSKICH]

Wraz z końcem lipca kończy się czas na podjęcie decyzji o ulokowaniu środków zgromadzonych na przyszłe emerytury. Co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji? Przedstawiamy kilka porad i...

Aktualizacja: 17.09.2014 20:02
Autor: Krzysztof Dec
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.