porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile zarabia minister? Pensje ministrów w porównaniu z tym na co mogą liczyć ...
Ile pieniedzy zabraknie na emerytury w 2015 roku?

Ile pieniedzy zabraknie na emerytury w 2015 roku?

Ponad pięćdziesiąt miliardów złotych. Ta astronomiczna kwota to dziura w finansach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jak pojawi się w nim już w 2015 roku!

Ile pieniędzy zabraknie ZUS w 2015 roku?

Nie jest tajemnicą, że ZUS od lat wypłaca więcej świadczeń niż wpływa składek. Ale dziura jaka pojawi się w jego finansach w 2015 r. będzie naprawdę duża. Wyniesie bowiem około 52 miliardów złotych!

Nie ma jednak mowy, by zabrakło pieniędzmi na wypłaty dla seniorów, dlatego rząd bedzie musiał zasypać tę dziurę pieniędzmi z naszych podatków. 42 mld zł trafi do ZUS w postaci dotacji. To aż 12 mld więcej niż w tym roku! Natomiast kolejne 5,5 mld zł przekazane będzie w postaci nieoprocentowanej pożyczki. Co ciekawe w nadchodzącym roku nie przewiduje się, aby Zakład miał spłacać zobowiązania z poprzednich lat. A te są równie niewyobrażalne. Zobowiązania wobec budżetu z tytułu otrzymanych pożyczek w latach 2009 – 2015 wyniosą 45,3 mld zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak podwyższyć emeryturę. Sąd Pracy

Jest szansa dla tysięcy seniorów, którzy bezskutecznie walczą o wyższe emerytury. Okazuje się, że z ZUS można wygrać. I to nawet, gdy brakuje dokumentów świadczących o wysokość naszych zarobków.

Ile zarabiają urzędnicy ZUS?

Wysokość zarobków urzędników interesuje wszystkich - ile można zarobić na państwowej posadzie? Mówimy, ile można zarobić w ZUSie.

ZUS czy OFE? Ostatni dzień na decyzję! [PORADNIK dla SPÓŹNIALSKICH]

Wraz z końcem lipca kończy się czas na podjęcie decyzji o ulokowaniu środków zgromadzonych na przyszłe emerytury. Co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji? Przedstawiamy kilka porad i...

Aktualizacja: 17.09.2014 20:02
Autor: Krzysztof Dec
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.