porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
15.08.2013 UTRUDNIENIA w ruchu w WARSZAWIE – gdzie, jakie? 15 sierpnia 2013 r. w Warszawie nie czekają nas duże ...
Na jaką pensje liczyć mozna po wstąpieniu do wojska? Ile zarabiają mundurowi

Ile zarabia zawodowy żołnierz?

Ile zarabia zawodowy żołnierz?

Żołnierz we śnie może oznaczać zarówno przelotną miłość jak i zmianę pracy czy też kłopoty w interesach

fot.: sxc.hu
Ile zarabia zawodowy żołnierz? Szeregowy i marynarz liczyć mogą pensję w wysokości 3000 zł. miesięcznie. Wraz ze stopniem wzrasta wynagrodzenie. Majori komandor podporucznik zarabiają prawie 6000 zł.

Ile zarabia żołnierz?

Wojsko to chyba najważniejsza z mundurowych służb. Jej działania pomagają krajowi nie tylko w czasie wojny. Pokazały to dokładnie ostatnie powodzie, których skutki usuwali właśnie przedstawiciele tejże służby. Zarobki żołnierza wyższe są niż te otrzymywane przez policjantów czy strażaków.

Szeregowy i marynarz bowiem liczyć mogą pensję w wysokości 3000 zł. miesięcznie. Wraz ze stopniem wzrasta wynagrodzenie. Majori komandor podporucznik zarabiają prawie 6000 zł.

Podpułkownik i komandor porucznik natomiast od 6100 zł do 7000 zł. Zarobki najwyższych stopniem oficerów, czyli pułkownika i komandora to od 7600 zł do 9400 zł miesięcznie. Generałowie natomiast otrzymać mogą wynagrodzenia sięgające 15 tys. zł. miesięcznie. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że żołnierze mają najbardziej niebezpieczną służbę. Zwłaszcza ci przebywający na misjach w Iraku czy Afganistanie.

Ile zarabiają mundurowi?

Zarobki policjantów, strażaków i żołnierzy, zwłaszcza tych na samym początku zawodowej ścieżką, nie są zbyt wysokie. Ich praca jest bardzo odpowiedzialna i powinna być wynagrodzona. Niestety skarb państwa nie dysponuje takimi środkami, by wszystkim im dać satysfakcjonujące wynagrodzenia. Tym większy więc należy im się z naszej strony podziw, gdyż mimo wszystko dbają jak mogą, by obywatele byli bezpieczni. Dziękujemy więc wszystkim funkcjonariuszom za ich starania.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.08.2013 19:23
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA

Jeremy Clarkson, którego zobaczyć można w Top Gear, to angielski ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.