porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAROSŁAW KACZYŃSKI - ILE PŁACI pracownikom? DUŻO czy MAŁO?
JAROSŁAW KACZYŃSKI - ILE PŁACI pracownikom? DUŻO czy MAŁO? Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spośród wszystkich 460 posłów ...
Podwyżka cen papierosów - ile będa kosztowac papierosy w 2014 roku?

Ile zdrożeją papierosy w 2014 roku? PODWYŻKA CEN papierosów - dlaczego papierosy zdrożeją?

Od 2014 roku wzrosną ceny papierosów. Podwyżka cen papierosów spowodowana jest podwyższeniem akcyzy na wyroby tytoniowe. Od 2014 roku za paczkę papierosów zapłacimy o około 1 zł więcej. Zdrożeje też tytoń.

Od nowego roku za paczkę papierosów zapłacimy o około 1 zł więcej. Według wyliczeń "Super Expressu" średnio za paczkę najtańszych papierosów trzeba już zapłacić 11,40 zł, a w 2014 roku będzie to około 12,5 złotego.

Nowe ceny papierosów w 2014 roku: Skąd podwyżka?

Podwyżka ceny papierosów, częściowo będzie efektem wzrostu podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe. Jak zapowiedziało kierowane przez Jacka Rostowskiego (67 l.) ministerstwo finansów, od stycznia akcyza zwiększyć się ma o 4 - 5 proc. Spowoduje to wzrost ceny paczki papierosów o ok. 60 gr na paczce.

>>> E-papierosy – szkodzą czy nie? Prawdy i mity o szkodliwości e-papierosów

Resztę podwyżki mają dorzucić sami producenci, tak samo jak już zrobili w tym roku. Jak tłumaczą, taki zabieg ma pomóc koncernom tytoniowym w zrekompensowaniu strat spowodowanych, malejącym popytem na legalne papierosy. Koncerny ponoszą również większe wydatki na dostosowanie opakowań do norm europejskich.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaka waloryzacja emerytur jest prognozowana w 2015 roku? Jaka waloryzacja emerytur jest prognozowana w 2015 roku?

Już w tym roku najbiedniejsi emeryci otrzymali rekordowo niska waloryzację. Ekonomiści już teraz ostrzegają, że przyszłoroczna podwyżka może być równie niska. Chyba, że politycy zmienią zasady...

Ile będąkosztowały papierosy w 2014 roku?

Papierosy zdrożeją i będą drożeć aż do 2017 roku! Już od 2014 roku wydamy na paczkę średnio 1 zł więcej! Palacze muszą albo rzucić palenie, albo głębiej sięgać do kieszeni.

Dlaczego papierosy mogą podrożeć nawet o 10 złotych?

Ministerstwo Zdrowia i Unia Europejska będą zniechęcać palaczy do ich nałogu. W efekcie wzrośnie akcyza i zdrożeją papierosy. Mówimy, ile osób pali w Polsce, ile umiera na choroby spowodowane...

Aktualizacja: 15.07.2013 12:12
Autor: KD
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.