porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZMIANA CZASU. PRZESTAWIAMY ZEGARKI na CZAS ZIMOWY zimowy w 2012 roku? Która jest godzina, jaki czas
Nie daj się oszukać - jak odróżnić oryginalengo Rolexa od podróbki?

Jak rozpoznać podróbkę ROLEXA?

Jak rozpoznać podróbkę ROLEXA?
Podróbka czy oryginał? Nim kupisz - przeczytaj fot.: Photos.com
Rolex – symbol sukcesu, luksusu i bogactwa. Któż z nas nie chciałby go mieć. Niestety oryginalne zegarki tej marki kosztują od ok. 3 tys. euro wzwyż. Kupując zegarek w salonie, za duże pieniądze, będziemy mieli pewność, że jest on oryginalny. Podróbki, których handel jest zabroniony, omijajmy z daleka.

Po pierwsze pamietajmy, że oryginalnego Rolexa naprawdę nie da się kupić za tysiąc złotych! Dlatego oszustów oferujących nam markowe zegarki po „promocyjnych” cenach czy to w internecie, czy na ulicy omijajmy z daleka. Jeśli jednak dostaliśmy lub odziedziczyliśmy zegarek z wygrawerowanym „Rolex” i chcemy się upewnić, że to autentyk musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Przede wszystkim, podróbki markowych zegarków nigdy nie są wykonane tak starannie jak oryginały. Pod szkłem powiększającym na tarczy zegarka nie powinno być widać żadnych nierówności czy skaz, powierzchnia powinna być idealnie gładka. Podobnie rzecz się ma z bransoletą podrabianego Rolexa, której krawędzie są zbyt ostre.

Wszelkie napisy umieszczone na zegarkach w przypadku fałszywek są wykonane mniej starannie i nie tak płynnie jak w markowym Rolexie. Numer seryjny produktu powinien być napisany płynnie i starannie. Powinien być on umieszczony na końcowej części bransolety, tuż przy kopercie.

Pamiętajmy również o tym, że w oryginalnych Rolexach wykorzystuje się pozłacany (nigdy całe ze złota) mechanizm ETA, w którego środku umieszczone są dwa czerwone koła. Dodatkowo wachnik prawdziwego Rolexa jest zawsze podpisany.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 12:59
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.