porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto popiera EUROPĘ PLUS A. Kwaśniewskiego? Czy Europa+ to alternatywa dla lewicy? Europa Plus wprowadziła zmiany w polskiej lewicy. Połączenie poglądów Aleksandra ...
Wojna w Korei? Komu zagraża Korea Północna? Jaki ma potencjał militarny? Jaką broń atomową ma Korea Północna?

Jak uzbrojona jest armia Korei Północnej?

Północnokoreańska Armia Ludowa jest piątą pod względem liczebności armią na świecie. Nie jest ona wyposażona w supernowoczesny sprzęt, ale jej dowódcy postawili na rozwój broni masowego rażenia: broń biologiczną, chemiczną i jądrową. Na terenie Korei Północnej działają także organizacje paramilitarne. Zobacz, jak uzbrojona jest armia Korei Północnej.

Poznaj północnokoreański potencjał militarny

Koreańska Armia Ludowa, ze swoimi 1,2 mln żołnierzy, jest piątą pod względem liczebności armią świata. Ma m.in.:

  • 4060 czołgów,

  • 2,5 tys. transporterów opancerzonych,

  • 17900 stanowisk artylerii (w tym moździerzy),

  • 11 000 stanowisk obrony przeciwlotniczej,

  • 915 jednostek pływających różnego typu,

  • 1748 samolotów,

  • 10 tysięcy pocisków przeciwpancernych i ręcznych systemów obrony przeciwlotniczej.

Broń nuklearna

Według wywiadu, wyposażenie armii jest przestarzałe. Korea Północna jest jednak jednym z kilku krajów na świecie, które są w stanie wyprodukować broń atomową. Kraj ten ma od 4 do 6 rakiet uzbrojonych w pociski nuklearne. W ich polu rażenia znajduje się duża część Rosji, Chińska Republika Ludowa, Tajwan, Filipiny, Korea Południowa, Japonia.

Koreańczycy postawili także na rozwój broni masowego rażenia. Pracują nad bronią biologiczną. Mają w laboratoriach zarazki wąglika, cholery, tyfusu, ospy. W arsenale mają też broń chemiczną.

Dodatkowe siły zbrojne

Regularna armia to nie wszystko. Na terenie Korei Północnej działają także organizacje paramilitarne. Czerwona Gwardia Robotniczo-Chłopska jest największą cywilną organizacją obronną w Korei Północnej (ok. 3,5 miliona członków). Jest ona uzbrojona w broń ręczną, moździerze i broń przeciwlotniczą.

Uczniowie należą do Młodych Kadetów Czerwonej Gwardii KAL. W każdą sobotę mają 4-godzinny trening przygotowujący ich do służby wojskowej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Fryzury obowiązkowe w Korei Płn. Jak mają się czesać mężczyźni, jak kobiety? Fryzury obowiązkowe w Korei Płn. Jak mają się czesać mężczyźni, jak kobiety?

Podobno w Korei Północnej wydano wytyczne, zgodnie z którymi studenci płci męskiej muszą czesać się dokładnie tak samo jak przywódca kraju – Kim Dzong Un. Czy to prawda?

Czy będzie wojna w Korei? Potencjał militarny Pjongjangu w liczbach Czy będzie wojna w Korei? Potencjał militarny Pjongjangu w liczbach

Korea Północna grozi wojną Stanom Zjednoczonym. Reżim Kim Dzong Una jest w stanie zadać poważne straty swoim przeciwnikom, ale czy ma realne szanse na wygraną? Jakie są różnice pomiędzy potencjałem...

Komu zagraża Korea Północna? Czy Polacy powinni się bać konfliktu w Korei?

Od kilku dni świat żyje doniesieniami na temat Korei Północnej. Codziennie napływają do nas nowe informacje dotyczące zbliżającej się konfrontacji pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową i USA....

Aktualizacja: 05.04.2013 04:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.