porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KORUPCJA na świecie. Czy w Polsce wręcza się dużo ŁAPÓWEK? Korea Północna i Somalia są najbardziej skorumpowanymi krajami świata. Najmniejszą ...
Bezpieczne zgłoszenie przestępstwa do CBA

Jak zgłosić przestępstwo korupcji do Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Jak zgłosić przestępstwo korupcji do Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Powiadomienie o sprawie, w której podejrzewamy problem korupcji, spotka się z szybką reakcją i rozwiązaniem ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przy czym zgłaszający może liczyć na bezpieczeństwo.

fot.: Photos.com
Spotykasz się z problemem korupcji? Masz dokumenty świadczące o popełnieniu przestępstwa, ale nie wiesz, co z tym dalej zrobić? Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci anonimowo zawiadomić odpowiednie służby.

Kodeks karny mówi, że nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała biuro powołane do ścigania przestępstw. Zgłaszający może czuć się bezpiecznie, jeśli ujawni wszystkie istotne okoliczności skorumpowania, zanim organ ten się o nim dowiedział.

Bezpieczne zgłoszenie przestępstwa

Na stronach www.cba.gov.pl można wypełnić formularz, dzięki któremu można zachować pełną anonimowość. Można również o sprawie powiadomić organy przez telefon. Bezpośrednia rozmowa telefoniczna z funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15 - 16.15. W pozostałych godzinach oraz we wszystkie dni wolne od pracy można pozostawić wiadomość nagraną na rejestratorze zgłoszeniowym i zachować pewność, że sprawa znajdzie swoje rozwiązanie.

Można także wysłać korespondencję na adres: Centralne Biuro Antykorupcyjne, 02-822 Warszawa, ul. Poleczki 3.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak CBA walczy z korupcją? Jak uniknąć kary za wręczenie łapówki?

Tomasz Kaczmarek, poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm VII kadencji, to były funkcjonariusz CBA, który zasłynął niejedną „akcją” antykorupcyjną. Zobacz, jak to się skończyło z posłanką Sawicką, a...

Kim jest łapówkarz? Kim jest łapówkarz?

Kiedy dokładnie mamy do czynienia z korupcją? Czym łapówkarstwo różni się od przekupstwa? Sprawdź, jak dokładnie określa to prawo.

Dlaczego zatrzymano marszałka województwa podkarpackiego? Jakie są zarzuty wobec Mirosława K.?

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. Jakie zarzuty są stawiane Mirosławowi K.? Jakie są powody zatrzymania marszałka województwa podkarpackiego?...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:29
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.