porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy kiedyś dowiemy się, co stało się z zaginionymi właścicielami willi Chimera - Elżbietą i Wiesławem Drzewińskimi?

Jaką tajemnicę skrywa mroczna willa Chimera w Milanówku?

Wszystko wskazuje na to, że przerażająca sprawa sprzed lat znajdzie wreszcie swój finał. Śledczy uważają, że to Piotr B. zlecił zabójstwo małżeństwa Drzewińskich. Mężczyzna chciał w taki sposób zdobyć prawo własności do Chimery - przedwojennej willi położonej w podwarszawskim Milanówku.

Ta mroczna historia zaczęła się w 1987 roku. Wtedy małżeństwo Drzewińskich dostało Chimerę, przedwojenną willę w podwarszawskim Milanówku w spadku od stryja Wiesława Drzewińskiego. W budynku był jednak lokator - właśnie Piotr B. wraz z żoną i dwójką dzieci. Mężczyzna od początku uprzykrzał życie całej rodzinie.

Kłopotliwy lokator

Drzewiński chciał odzyskać od Piotra B. pieniądze za zaległy czynsz. Ten nie zamierzał jednak płacić. W zamian za to zaczęły się zastraszania i awantury. Elżbieta Drzewińska raz nawet została poważnie pobita. Po kilku latach przepychanek jej mąż zrozumiał, że jedyną szansą na odzyskanie spokoju jest sprzedanie budynku.

Strzały pod domem

Znalazł kupców. Kamila (†41 l.) i Adam (†46 l.) Krawczykowie, przedsiębiorcy z Milanówka chcieli otworzyć w willi fabrykę zabawek. Byli zdecydowani, pozostało tylko sfinalizować transakcję. W nocy z 8 na 9 października 1994 r. oboje zostali zastrzeleni na podjeździe pod własnym domem. Zabójca mierzył w klatkę piersiową, a potem dobił rannych strzałem w głowę. Nie było wątpliwości, że to egzekucja. Ale sprawcy morderstwa nigdy nie złapano.

Zaginięcie Drzewińskich

Przez kolejne lata Drzewiński próbował jakoś załatwić sprawę lokatora. Bezskutecznie. 8 października 2006 roku zaginęła Elżbieta Drzewińska. Szła do kościoła na próbę chóru. Nie dotarła tam, bo ktoś wciągnął ją siłą do samochodu. Tak twierdzili świadkowie zdarzenia. Rok później, 13 października, bez śladu zaginął jej mąż. - Rozmawiałam z nim kilka dni przed zaginięciem. On się bał. Mówił, że ten dom zabrał już trzy życia i że tylko czeka, aż przyjdzie czas na niego - wspomina wieloletnia znajoma rodziny Drzewińskich.

Przełom w śledztwie

Śledczy uważają, że małżeństwo nie żyje. Wciąż brakuje odpowiedzi na wiele pytań. Nie odnaleziono dotąd ciał, nie wiadomo też, kto wykonał wyrok. Śledczy wrócili do sprawy, bo po latach zgłosił się do nich 60-letni mężczyzna. Miał ponoć zeznać, że Piotr B. chciał zlecić mu cztery zabójstwa: Wiesława i Elżbiety Drzewińskich oraz ich dwóch synów. Chciał pozbyć się właścicieli i spadkobierców willi, by zagarnąć ją dla siebie. Podejrzany nie przyznał się do niczego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 04.12.2012 10:33
Autor: WoŁ
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.