porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie zatonął statek COSTA CONCORDIA? Jak doszło do katastrofy włoskiego wycieczkowca? Włoski wycieczkowiec Costa Concordia zatonął w piątek 13 stycznia 2012 ...
Coraz większy obszar Polski objęty jest już sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej

Jakie kanały mogę odbierać w NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ?

W tej chwili już kilkanaście stacji jest dostępnych w Polsce w przekazie naziemnej telewizji cyfrowej. Nie wszędzie da się odbierać komplet kanałów, ale zasięg NTC będzie stopniowo zwiększany.

Kanały będą umieszczone w trzech tzw. multipleksach (MUX), czyli paczkach zawierających po kilka/kilkanaście stacji. Każdy z multipleksów ma osobny plan zwiększania zasięgu na terenie Polski.

W  MUX 1, który ruszy najpóźniej, umieszczone zostaną programy: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka. Według planów, do 14 grudnia 2011 w jego zasięgu znalazło się 15% populacji, do 31 maja 2012 – minimum 92%, a do 30 września 2012 – co najmniej 95%.

W MUX 2 obejrzymy programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News . Ten multipleks ma największy zasięg. Do końca 2011 roku w planie było objęcie nim aż 94% populacji. Docelowo ma być nadawany z 48 nadajników.

MUX 3 zawiera programy Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia. Do końca 2011 r. w zasięgu było ok. 50% populacji. Docelowy zasięg 98% zaplanowano na kwiecień 2014 r.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 18:28
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]

Paweł Tanajno to kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.