porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Lista najbogatszych Polaków magazynu Forbes - kto był najbogatszy w Polsce w 2012 roku Najbogatsi Polacy zostali "podsumowani" przez czasopismo Forbes. Kim są najbogatsi? ...
Dlaczego budowa drugiej linii metra w Warszawie się opóźnia? Jak duże są opóźnienia?

Jakie opóźnienie ma budowa drugiej linii metra w Warszawie? Kiedy koniec budowy?

Nikt już nie wierzy, że na wiosnę 2014 roku pojedziemy metrem z ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli do stacji Wileńska na Pradze. Nawet sami urzędnicy mówią, że taka data będzie ciężka do wyegzekwowania. Ile zatem opóźnienia ma największa z samorządowych inwestycji w Polsce?

Według oficjalnych informacji uzgodnionych między wykonawcą, firmą AGP oraz Metrem Warszawskimbudowa drugiej linii metra jest opóźniona aż o 200 dni.

Skąd wynikają opóźnienia w budowie drugiej linii metra?

Opóźnienia, jak tłumaczą urzędnicy nie wynikają z ich winy, ale z przyczyn tzw. losowych. Na budowie drugiej linii metra warszawskiego np. w rejonie Ronda Daszyńskiego, Ronda ONZ, ul. Świętokrzyskiej i Nowego Światu natrafiono na kable i instalacje podziemne, których nie było w dokumentach, a które trzeba było przeinstalować. Dodatkowo na części tych budów np. na ul. Świętokrzyskiej wielokrotnie znajdowano pociski i niewybuchy z czasów II Wojny Światowej.

Na stacji Stadion z kolei budowniczowie drugiej linii metra musieli zinwentaryzować i przenieść w bezpieczne miejsce rzadki okaz kijanek, które swoje siedlisko miały w pobliskim Porcie Praskim. Opóźnienie dwustu dni w budowie drugiej linii metra w Warszawie nie uwzględnia zatopienia stacji Powiśle oraz zapadnięcia się części budynku przy ul. Szkolnej, graniczącej z budową stacji Świętokrzyska.

Kiedy zakończenie budowy drugiej linii metra w Warszawie?

Obecnie urzędnicy dyskutują nad nowym termin zakończenia budowy drugiej linii metra. Obecna data zakończenia prac to koniec 2013 roku jednak ten termin zdaniem większości jest nie do dotrzymania. Bardziej realna wydaje sie być jesień 2014. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy ruszy II linia metra w Warszawie?

Miasto ma już pozwolenia na użytkowanie wszystkich stacji II linii metra. Czemu nie są jeszcze otwarte? Kiedy otwarcie II linii metra?

Czy wycieki wody na II linii metra są groźne?

II linia przecieka! Niestety to przykry fakt i powód, że na tę inwestycję warszawiacy tak długo czekają. Urzędnicy uspokajają, że panują nad sytuacją.

Kto będzie czytał nazwy stacji na II linii metra?

Do 26 października 2014 roku warszawiacy mogą wybierać lektora czytającego zapowiedzi w II linii metra. Wystarczy tylko wysłać smsa. Zobacz, jakich lektorów mają do wyboru mieszkańcy Warszawy.

Aktualizacja: 17.04.2018 18:21
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.