porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co wiesz o zamku błyskawicznym? Zobacz, jak zapięcie „na ekspres” podbijało świat
Co wiesz o zamku błyskawicznym? Zobacz, jak zapięcie „na ekspres” podbijało świat Ekspres na który zapinamy kurtki, spodnie i wdzianka ma 120 ...
Symbole Warszawy w filmie promującym stolice na Euro 2012

Jakie symbole Warszawy ukazuje film promujący stolicę na Euro 2012?

Jakie symbole Warszawy ukazuje film promujący stolicę na Euro 2012?

Bohaterka filmu ucieka przed goniącym mężczyzną przelatując nad Wisłą.

fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem
Film promujący Warszawę na Euro 2012 ukazuje kobietę i mężczyznę przemierzających w biegu polską stolicę. Na tle innych europejskich miast, Warszawa prezentuje się dumnie i urodziwie. Zobacz, jakie są ważne symbole Warszawy, jakie symbole stolicy wykorzystano w filmie na Euro 2012?

Pomysłodawcy filmu promującego Warszawę na Euro 2012 postanowili zaprezentować widzom stolicę z pespektywy biegnącej kobiety i ścigającego ją mężczyzny. Na trasie biegnących przez miasto bohaterów, znalazły się najpiękniejsze zakątki stolicy. Zobacz, jakie symbole Warszawy ukazuje film?

Film otwiera widok na Most Świętokrzyski

Pierwszy kadr filmu przedstawia widok z lotu ptaka na Most Świętokrzyski – niewątpliwie najbardziej urodziwy most w Polsce. Most Świętokrzyski łączy Powiśle z Pragą Północ, powstał w 2000 r. ma 479 m. długości i jest najdłuższym mostem wantowym w Polsce. Most Świętokrzyski najpiękniej prezentuje się nocą, ponieważ od godzin wieczornych do rana jest iluminowany. Warszawa w Europie silnie utożsamiana jest z Mostem Świętokrzyskim, nic więc dziwnego, że to właśnie on otwiera film promujący polską stolicę.

Pałac Kultury i kolumna Zygmunta

Kolejnym symbolem Warszawy, na który twórcy filmu kierują uwagę w pierwszej kolejności, jest oczywiście Pałac Kultury. Najwyższy budynek w Polsce, oddany do użytku w 1955 r.,  został wzniesiony jako dar ZSRR dla narodu polskiego. I choć swoją architekturą przypomina moskiewskie i chicagowskie budowle, turyści z całego świata silnie utożsamiają go z Polską.

Drugi niezwykle ważny symbol Warszawy wykorzystany w filmie to kolumna Zygmunta III Wazy. Od 1644 r. otwiera Rynek Starego Miasta. Jest to najstarszy warszawsko pomnik, wzniesiony z inicjatywy królewskiego syna, Władysława IV Wazy w hołdzie dla ojca.

Most Poniatowskiego i Powiśle

W filmie promującym Warszawę nie mogło również zabraknąć Powiśla. Uciekająca kobieta i goniący ją maż sprytnie przeskakują z Mostu Poniatowskiego na plażę nad Wisłą. Przez most Poniatowskiego przejeżdża dziennie średnio 60 tys. samochodów. Kontrastem dla zatłoczonego mostu jest ciche i urokliwe Powiśle, nad którym bohaterowie filmu uwodzicielsko wymieniają ze sobą spojrzenia. Widać pomysłodawcy filmy świetnie wiedzą jak wykorzystać urok Powiśla.

Centrum Nauki Kopernik i Biblioteka Uniwersytecka

Z pięknego Powiśla kobieta i mężczyzna przemieszczają się na dziedziniec Centrum Nauki Kopernik. Centrum to jest naukową wizytówką Warszawy, która w ten sposób promuje się jako miasto nowoczesne i otwarte na wyzwania nauki. Twórcy filmu nie zapomnieli również o największej bibliotece utworzonej przy najlepszym uniwersytecie w Polsce – Uniwersytecie Warszawskim. Urodziwa architektura biblioteki wraz z ogrodem botanicznym znajdującym się na jej dachu – to prawdziwe perełki Warszawy.

Łazienki i stadiony

W drugiej połowie filmu wraz z bohaterami filmu możemy podziwiać Łazienki Królewskie, czyli zespół pałacowo – parkowy założony w XVII w. z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego - jeden z najpiękniejszych architektonicznych i przyrodniczych zakątków Warszawy.

W związku z ideą przyświecającą filmowi, czyli promocją stolicy na Euro 2012, w materiale filmowym pojawiają się oczywiście kadry z widokiem na stadion narodowy oraz stadion Pepsi Arena – dwa najpiękniejsze i najnowocześniejsze obiekty sportowe Warszawy.

Zobacz też:

>> Czym jest plagiat? Czy klip promujący Warszawę na Euro 2012 można nazwać plagiatem?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Księża skoczyli z Pałacu Kultury i Nauki? O co chodzi? [VIDEO] Księża skoczyli z Pałacu Kultury i Nauki? O co chodzi? [VIDEO]

Do dość niespodziewanego wydarzenie doszło w Warszawie, w której grupa młodych ludzi, przebranych za księży, wjechała na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, by następnie skoczyć z niego ze...

Jak głupio i mądrze wydać 500 tysięcy złotych?

Po publikacji flmu promującego Warszawę jako miasto-gospodarza w trakcie Euro 2012 wybuchła medialna burza. Klip okazał się - jak twierdzą niektórzy - kompletną klapą, choć kosztował miasto 505...

Czym jest plagiat? Czy klip promujący Warszawę na Euro 2012 można nazwać plagiatem? Czym jest plagiat? Czy klip promujący Warszawę na Euro 2012 można nazwać plagiatem?

Plagiat można łatwo wykryć, ale ciężko go udowodnić! Wiele filmów, promujących różne miasta bądź wydarzenia, bywa do siebie zaskakująco podobnych. Jak bardzo jeden z nich musi przypominać drugi,...

Aktualizacja: 07.12.2011 17:32
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.