porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KONSTANTY MIODOWICZ, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Gniewkowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Konstanty Miodowicz, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy ...
Kary dla kibiców "pływających" po murawie podczas meczu Polska-Anglia

Jakie wyroki usłyszeli kibice, którzy wbiegli na boisko podczas meczu Polska - Anglia?

Jakie wyroki usłyszeli kibice, którzy wbiegli na boisko podczas meczu Polska - Anglia?
Adam Dziewulak i Mariusz W usłyszeli wyroki za wtargnięcie na murawę Stadionu Narodowego podczas niedoszłego do skutku meczu Polska-Anglia. fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem
"Bohaterowie basenu narodowego" - takim mianem zostali okrzyknięci kibice, którzy podczas wtorkowej ulewy na Stadionie Narodowym wtargnęli na boisko i w strugach deszczu "bawili się w baywatch" z ochroniarzami. Adam Dziewulak i Mariusz W. usłyszeli już wyroki za "pływanie po murawie". Jak zostali potraktowani przez sąd? Jakie kary otrzymali?

Do meczu Polska - Anglia w zaplanowanym terminie nie doszło z powodu ulewnego deszczu i otwartego dachu na Stadionie Narodowym, który przed deszczem miał przecież chronić. Kibice "tonęli" w strugach deszczu, z niecierpliwością czekając na decyzję: zagrają czy nie zagrają?

Gdy zniecierpliwienie sięgnęło zenitu, na murawę Stadionu Narodowego wtargnęło dwóch, znużonych bezradnością organizatorów, polskich kibiców, którzy urządzili sobie bieg po zalanym wodą boisku, zakończony "pływaniem" po murawie.

"Bohaterowie basenu narodowego" (Adam Dziewulak i Mariusz W. - ten drugi nie zgodził się na upublicznienie swoich danych osobowych) rozbawili tysiące zdenerwowanych kibiców i szybko zaskarbili sobie ich sympatię. Jednak równie szybko zostali doprowadzeni przed sąd za swoje wybryki. Ich sprawa została rozpatrzona w trybie natychmiastowym i obaj usłyszeli już wyroki.

Co groziło kibicom "pływakom"?

"Od dzieciństwa marzyłem, żeby to zrobić" - powiedział Adam Dziewulak, wchodząc na salę sądową. Za ten wyczyn nad nim i Mariuszem W. zawisła groźba aż trzech lat więzienia za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

"(...) nie sądziłem, że grożą mi za to aż takie konsekwencje. Z tego co rozumiem, jestem oskarżony o wtargnięcie na murawę podczas imprezy sportowej. Chciałbym podkreślić, że w tym czasie impreza sportowa, co dwukrotnie słyszałem na własne uszy, została odwołana. Zrobiłem to pod wpływem chwili, adrenaliny. Może to śmiesznie zabrzmi, ale ten mój występ na murawie wręcz rozbawił ludzi i rozładował napięcie na trybunach" - stwierdził Dziewulak. 

Wyroki dla "bohaterów basenu narodowego"

Postępowanie w sprawie Adama Dziewulaka zostało warunkowo umorzone na roczny okres próbny. Został on też ukarany 2-letnim zakazem stadionowym i obciążony kosztami sądowymi w wysokości 110 zł. W podobny sposób osądzono Mariusza W. Sąd zadecydował o ukaraniu go dwuletnim zakazem wejścia na stadion, rocznym okresem próbnym oraz kosztami sądowymi.

Co dla ukaranych kibiców oznacza umorzenie postępowania na okres próbny?

Umorzenie postępowania na okres próbny spowoduje wprawdzie, że w karcie karnej obu kibiców będzie wpisana informacja o warunkowym umorzeniu postępowania karnego, ale zostanie ona wykreślona po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Czy zatem wyrok sądu można uznać za korzystny dla Adama Dziewulaka i Mariusza W?

Zobacz, jak bawili się kibice, którzy wtargnęli na murawę Stadionu Narodowego podczas meczu Polska - Anglia.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co Polacy myślą o 100 dniach rządu Donalda Tuska?

Jakie są podsumowania i rozliczenia pierwszych 100 dni drugiej kadencji rządów Tuska? Jak premiera oceniają rodacy, a co mówią specjaliści? Czy po kolejnych wpadkach szef rządu będzie w stanie...

Aktualizacja: 23.10.2012 09:12
Autor: bwysoczarska - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
(nie)Święta Matka Teresa. Kontrowersyjne rysy zakonnicy z Kalkuty

Mit Matki Teresy wspiera się na powszechnym przeświadczeniu o jej ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.