porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TVP a 70 sekund ciszy z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Kto zapłacił za te 70 sekund? Okazuje się, że Telewizja Publiczna odmówiła przyłączenia się do akcji ...
Następczyni Bogdana Zdrojewskiego to majętna osoba

Jakim majątkiem dysponuje minister kultury, Małgorzata Omilanowska?

Małgorzata Omilanowska, nowa minister kultury, może się pochwalić całkiem niezłymi zarobkami. Oprócz ministerialnej, sowitej pensji urzędniczka dostaje jeszcze pieniądze za wykłady na uczelni, a także z wynajmu mieszkania.

Jak wynika z oświadczenia majątkowego zamieszczonego na stronach resortu, Omilanowska zarobiła w ub. roku w sumie 248 tys. zł. Jej głównym dochodem była pensja podsekretarza stanu w resorcie kultury; wyniosła 138 tys. zł.

Z kolei na Uniwersytecie Gdańskim, na którym Omilanowska wykłada historię sztuki otrzymała 71 tys. zł. Z wynajmu mieszkania dostała dodatkowe 27 tys. zł. A pozostała część dochodów to pieniądze z umów o dzieło i recenzji.

Omilanowska zdążyła też już sporo odłożyć. Ma 61 tys. zł, 100 tys. zł w funduszach inwestycyjnych oraz 15 tys. euro.

Omilanowska została ministrem kultury w połowie czerwca. Zastąpiła na tym stanowisku Bogdana Zdrojewskiego, który w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył europoselski mandat. Wcześniej również pracowała w resorcie kultury, na stanowisku wiceministra.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 01.08.2014 16:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Zenon Martyniuk na scenie obecny jest o 1989 roku. Lider ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.