porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KONIEC ŚWIATA 2012. Jak może wyglądać 21 grudnia? Czy tak będzie wyglądał 21.12.2012 jak w MELANCHOLII? Koniec świata ma nadejść 21 grudnia 2012 roku. Jak będzie wyglądać? Czekając na kolejny koniec ...
Moc świątecznych atrakcji na bożonarodzeniowych jarmarkach. Co można na nich kupić? Jakimi innymi atrakcjami kuszą świąteczne jarmarki?

Jarmarki Świąteczne - gdzie, kiedy i w jakich miastach?

Gdzie najłatwiej poczuć świąteczny klimat? Gdzie kupić oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje? Gdzie szukać kulinarnych inspiracji na Wigilię? Na świątecznych jarmarkach! W grudniu kuszą nas one w większości miast. Gdzie i kiedy świąteczne jarmarki?

Na jarmarcznych straganach, oprócz ręcznie robionych świątecznych dekoracji, bombek, zawieszek czy innych ozdób, znajdziemy także wiele pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty, m.in. ciepłe szaliki, pięknie tkane obrusy, śliczne zapachowe świece, oryginalną biżuterie czy ręcznie robione zabawki. Oprócz tego na jarmarkach swoje regionalne wyroby wystawiają często kupcy z zagranicy (Czesi, Węgrzy, Niemcy, Litwini).

Bożonarodzeniowe jarmarki to nie tylko świetna okazja do świątecznych zakupów, ale także do napełnienia żołądka mnóstwem przepysznych tradycyjnych potraw. Nasze podniebienia kusić będą zapachy regionalnych dań i wypieków. Pragnienie ugasimy aromatycznym grzańcem lub słodkim pitnym miodem. Co ważne, świąteczne jarmarki co roku pełne są atrakcji zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Kiedy i gdzie na świąteczny jarmark?

1. Warszawa 24.11. 2012 – 06.01.2013  Rynek Starego Miasta oraz  01.12.2012 – 06.01.2013 Plac Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki

Oba jarmarki w stolicy Polski kusza kulturalnymi atrakcjami. Na Starówce w weekendy zobaczymy klasykę baletu, opery i teatru. Dzieci nie będą mogły zapewne napatrzeć się na przepięknie urządzoną szopkę. Jarmarku na placu Defilad oprócz pysznych tradycyjnych dań i przepięknych wyrobów rękodzieła kusić będzie także konkursami dla dzieci.

2. Kraków 25.11.2012 – 26.12.2012  

W 2008 roku krakowski jarmark został uznany za jeden z 20 najlepszych bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. W tym roku, aby znów powalczyć o ten zaszczytny tytuł, organizatorzy specjalnie dla grzecznych dzieci 6 grudnia zaprosili prosto z Laponii świętego Mikołaja. Na krakowskim rynku będzie również można zobaczyć przepiękną wystawę szopek.

3. Wrocław 25.11.2012 – 23.12.2012

Porządku na wrocławskim jarmarku pilnować będą olbrzymie krasnoludy. Dzieci przyciągnie tutaj zapewne czytanie świątecznych bajek oraz liczne warsztaty, dorosłych – pokaz rzeźbienia w lodzie i adwentowe koncerty.

Świąteczne jarmarki gościć będą również w takich miastach jak:

4. Toruń 14.12.2012 – 26.12.2012

5. Olsztyn 13.12.2012 – 16.12.2012

6. Gdańsk 05.12.2012 – 23.12.2012

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jarmarki świąteczne w Polsce. Część 3 - Toruń, Olsztyn

Jarmarki świąteczne w Toruniu i Olsztynie rozpoczynają się i kończą w grudniu. Kiedy można się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy w Toruniu czy Olsztynie? Co można tam kupić? Mówimy wszystko na temat...

Aktualizacja: 29.11.2012 22:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?

Andrzej Ananicz urodził się ur.21 marca 1951 r. Ma ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.