porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Przewożenie dzieci w samochodzie - nowe przepisy. Co się zmieni?
Przewożenie dzieci w samochodzie - nowe przepisy. Co się zmieni? Samochodami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa nie pojadą dzieci poniżej trzeciego ...
Akcja JEDZ GRUSZKI w Belgii.

#Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega?

#Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega?

Belgowie jedzą gruszki na złość Putinowi.

fot.: Twitter.com
Nie tylko Polacy walczą z polityką Putina. Robią to także Belgowie, którzy na złość Putinowi jedzą nie jabłka, a gruszki.

W Polsce od jakiegoś czasu panuje moda na jedzenie jabłek i picie cydru. Wszystko za sprawą nałożonego na Polskę rosyjskiego embarga. Embargo zostało nałożone m.in na polskie jabłka. Okazuje się, że nie tylko Polska walczy w taki oryginalny sposób z polityką Władimira Putina. Robi to także Belgia, z tą różnicą, że zamiast robienia sobie "selfie" z jabłkiem, robią zdjęcia z gruszką.            

>>> Akcja JEDZ JABŁKA, czyli owocem w Putina. Pokonamy rosyjskie embargo? [KLIKNIJ]

Jedna gruszka tygodniowo powinna wystarczyć

Belgowie wpadli na taki pomysł rozpropagowania jedzenia gruszek ze względu na sankcje nałożone ze strony Rosji. Robienie zdjęć z gruszkami ma zachęcić Belgów do jedzenia większej ilości tych owoców niż do tej pory. Zostało nawet rzetelnie obliczone, że jeżeli każdy Belg zje dodatkowo jedną jedną gruszkę w tygodniu, szansa na zmniejszenie skutków rosyjskich sankcji zdecydowanie maleje, tym samym jedzenie większej ilości gruszek może uratować belgijską gospodarkę.                                                             

Jak jest w Polsce?                                                           

Przypomnijmy, Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej jeszcze w lipcu zdecydowała, że embargo na polskie warzywa i owoce wchodzi od 1 sierpnia. Embargo ma być czasowe i dotyczy m.in.: świeżych jabłek, gruszek, wiśni, czereśni, nektaryn, śliwek i wszystkich odmian kapusty (w tym białej, pekińskiej, czerwonej, brukselki).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Akcja JEDZ JABŁKA, czyli owocem w Putina. Pokonamy rosyjskie embargo? Akcja JEDZ JABŁKA, czyli owocem w Putina. Pokonamy rosyjskie embargo?

1 sierpnia Rosja wprowadzi embargo na polskie warzywa i owoce. Najbardziej ucierpią producenci jabłek, dla których Rosja jest głównym rynkiem zbytu. Mówimy, jak można pomóc polskim sadownikom i na...

Aktualizacja: 18.08.2014 11:03
Autor: Anna Kusiak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.