porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KABARET LIMO i ŻARTY Z PAPIEŻA. WIDEO YOUTUBE. PiS chce ukarania TVP2, dlaczego? Ukarania kabaretu Limo za skecz o papieżu żąda PiS. Wniosek ...
Za dwa lata wybieramy prezydenta. Kiedy są wybory prezydenckie w Polsce

Kiedy są wybory prezydenckie w Polsce? Już w 2015 roku

Kiedy bedą kolejne wybory prezydenckie? Nie podoba Ci się Bronisław Komorowski? Nie lubisz tego jak reprezentuje urząd Prezydenta RP? Masz szansę to zmienić w najbliższych wyborach. Kiedy one nastąpią? Już w 2015 roku, pewnie tradycyjnie na jesieni. 

Kiedy są wybory na prezydenta RP?

Wybory na prezydenta Rzeczpospolitej odbędą się za dwa lata, czyli w 2015 roku. Wtedy Polacy będą wybierali następcę Bronisława Komorowskiego. Prawdopodobnie urzędujący prezydent będzie się ubiegać o reelekcję. Być może nastąpi to w wakacje, czyli w rocznicę ostatnich wyborów, ale o dacie zadecyduje parlament.

Wybory na prezydenta RP latem to może być nienajlepszy pomysł, ale jeżeli odbędą się na jesieni mogą się zbiec z wyborami do sejmu i senatu. Do wyborów na prezydenta RP może się zgłosić każdy, kto ukończył 35 rok życia. Musi jednak wcześniej zdobyć 100 tysięcy podpisów od osób, które go popierają.

W tym głosowaniu kandydaci wybierani są do skutku. Jeżeli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie przekroczy 50 procent głosów to odbywać się będzie druga tura - dwa tygodnie później. Wówczas dostają się do niej dwaj kandydaci z największą liczbą głosów w I etapie głosowania. Tu nie ma już przebacz i zawsze któryś z kandydatów musi wygrać.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
5 lat prezydentury Bronisława Komorowskiego. Osiągnięcia 5 lat prezydentury Bronisława Komorowskiego. Osiągnięcia

Prezydent Bronisław Komorowski - jedni zarzucają mu bierność, inni podkreślają ograniczenia wynikające z urzędu Prezydenta RP. Jaka naprawdę była prezydentura Bronisława Komorowskiego?

Dlaczego prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach na Powązkach z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego

Pierwszego sierpnia, w godzinę W, na warszawskich Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Na cmentarzu zabraknie jednak Prezydenta Bronisława...

Kto zasiada w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta państwa w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Kto bierze udział w posiedzeniach RBN?

Aktualizacja: 11.03.2013 16:35
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.