porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zatruty alkohol z Czech - jak go rozpoznać?
Zatruty alkohol z Czech - jak go rozpoznać? Trujący alkohol zabił w Czechach już 19 osób. Toksyczny alkohol ...
Czym różnią się pory roku astronomiczne od kalendarzowych?

Kiedy zaczyna się kalendarzowa i astronomiczna wiosna, lato, jesień i zima?

Kiedy zaczyna się wiosna astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? Podobnie - lato, jesień i zima? Z czego wynikają różnice w obliczaniu początku pór roku? Jesień kalendarzowa zaczyna się dokładnie wtedy, kiedy astronomiczna. Kiedy zaczyna sie kalendarzowe lato 2013

WIOSNA

Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej to 21 marca. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca.

LATO

Pierwszy dzień lata kalendarzowego to 22 czerwca. Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego i trwa do momentu równonocy jesiennej, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 czerwca a 23 września.

JESIEŃ

Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej to 23 września. Jesień astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia.

ZIMA

Pierwszy dzień zimy kalendarzowej to 22 grudnia. Zima astronomiczna rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 22 grudnia a 21 marca.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ludzie na świecie świętuję pierwszy dzień wiosny? Jak ludzie na świecie świętuję pierwszy dzień wiosny?

W Polsce z okazji pierwszego dnia wiosny organizuje się różne festiwale i topienie marzanny. Niektórzy uczniowie udają się na wagary, bo pierwszy dzień wiosny to także Dzień Wagarowicza. A jak...

Początek JESIENI, pierwszy dzień jesieni: Kalendarzowa i astronomiczna jesień - KIEDY SIĘ ZACZYNA? Początek JESIENI, pierwszy dzień jesieni: Kalendarzowa i astronomiczna jesień - KIEDY SIĘ ZACZYNA?

Już niedługo – 23 września – rozpocznie się kalendarzowa jesień. Ile dni lata jeszcze nam pozostało? Kiedy powinniśmy się spodziewać pogorszenia pogody? Mówimy, kiedy zaczyna się kalendarzowa i...

Kiedy zaczyna się kalendarzowe lato? Kiedy zaczyna się kalendarzowe lato?

Lato kalendarzowe nadejdzie już za kilka miesięcy. Jednak pierwsze ciepłe dni mogą pojawić się znacznie wcześniej. Zobacz, kiedy rozpoczyna się kalendarzowe lato!

Aktualizacja: 21.06.2013 12:27
Autor: MAG
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.