porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Które linie autobusowe do likwidacji, a którym zmienią trasy?
Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Które linie autobusowe do likwidacji, a którym zmienią trasy? W związku z kryzysem finansów publicznych Zarząd Transportu Miejskiego w ...

Kiedy zmienia się czas zimowy na letni?

Kiedy zmienia się czas zimowy na letni?

Zmiana czasu .

fot.: Photos.com
Kiedy zmieniamy czas na letni? Jak zwykle w końcu marca, zmieniony zostanie czas zimowy na letni. Sprawdź kiedy zmiana czasu - z zimowego na letni?

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w drugi weekend wiosny, w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca jest zmiana czasu. Zatem właśnie w noc Wielkanocy (Święta Zmartwychwstania). Wielkanoc będzie zatem krótsza o godzinę. O godzinie 2.00 w nocy czas przesunięty zostanie na godzinę 3.00.

Czas letni jest czasem sztucznym, niezgodnym z czasem astronomicznym (w zgodzie z astronomią pozostaje czas zimowy). Wprowadza sie go po to, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne czyli dopasować sztucznie działalność czlowieka do godzin, w których najwięcej jest naturalna światła.

ZOBACZ: Czemu służy zmiana czasu na letni? Dlaczego zmianiamy czas na letni? - poradnikzdrowie.pl >>

Czas letni trwa prawie 7 miesięcy, a zatem czas zimowy nieznacznie przekracza 5 miesięcy.

Czas astronomiczny przywrócony zostanie w Polsce (i w Unii Europejskiej w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00 w nocy czyli do tyłu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki? Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki?

Już przywykliśmy, że dwa razy do roku przesuwamy zegarki albo o godzinę do przodu, albo wstecz. Zazwyczaj cieszymy się ze snu jednego dnia o godzinę dłużej, ale zmiany czasu nie są dla wielu z nas...

Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni?

Zmiana czasu ma długą tradycję – koncepcja narodziła się w końcu XIX wieku – a jej historia to... historia ludzkiego egoizmu. Jak to było z tą zmianą czasu? Komu zawdzięczamy zwyczaj przestawiania...

ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny? ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny?

Przyzwyczailiśmy się mówić, że zmieniamy czas na letni lub zimowy. W rzeczywistości w marcu przechodzimy z czasu naturalnego (w przybliżeniu) dla danego obszaru na czas letni, a w październiku...

Aktualizacja: 26.03.2015 15:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.