porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Które linie autobusowe do likwidacji, a którym zmienią trasy?
Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Które linie autobusowe do likwidacji, a którym zmienią trasy? W związku z kryzysem finansów publicznych Zarząd Transportu Miejskiego w ...

Kiedy zmienia się czas zimowy na letni?

Kiedy zmienia się czas zimowy na letni?

Zmiana czasu .

fot.: Photos.com
Kiedy zmieniamy czas na letni? Jak zwykle w końcu marca, zmieniony zostanie czas zimowy na letni. Sprawdź kiedy zmiana czasu - z zimowego na letni?

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w drugi weekend wiosny, w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca jest zmiana czasu. Zatem właśnie w noc Wielkanocy (Święta Zmartwychwstania). Wielkanoc będzie zatem krótsza o godzinę. O godzinie 2.00 w nocy czas przesunięty zostanie na godzinę 3.00.

Czas letni jest czasem sztucznym, niezgodnym z czasem astronomicznym (w zgodzie z astronomią pozostaje czas zimowy). Wprowadza sie go po to, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne czyli dopasować sztucznie działalność czlowieka do godzin, w których najwięcej jest naturalna światła.

ZOBACZ: Czemu służy zmiana czasu na letni? Dlaczego zmianiamy czas na letni? - poradnikzdrowie.pl >>

Czas letni trwa prawie 7 miesięcy, a zatem czas zimowy nieznacznie przekracza 5 miesięcy.

Czas astronomiczny przywrócony zostanie w Polsce (i w Unii Europejskiej w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00 w nocy czyli do tyłu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki? Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki?

Już przywykliśmy, że dwa razy do roku przesuwamy zegarki albo o godzinę do przodu, albo wstecz. Zazwyczaj cieszymy się ze snu jednego dnia o godzinę dłużej, ale zmiany czasu nie są dla wielu z nas...

Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni?

Zmiana czasu ma długą tradycję – koncepcja narodziła się w końcu XIX wieku – a jej historia to... historia ludzkiego egoizmu. Jak to było z tą zmianą czasu? Komu zawdzięczamy zwyczaj przestawiania...

ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny? ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny?

Przyzwyczailiśmy się mówić, że zmieniamy czas na letni lub zimowy. W rzeczywistości w marcu przechodzimy z czasu naturalnego (w przybliżeniu) dla danego obszaru na czas letni, a w październiku...

Aktualizacja: 26.03.2015 15:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.