porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zdumiewająca katastrofa HMS Victoria! Jak doszło do tej słynnej katastrofy morskiej?
Zdumiewająca katastrofa HMS Victoria! Jak doszło do tej słynnej katastrofy morskiej? HMS Victoria − brytyjski pancernik wieżowy z końca XIX wieku, ...
Prezes NFZ utracił swoje stanowisko na wniosek Bartosza Arłukiewicza

Kim jest Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ? Dlaczego minister Arłukowicz zgłosił wniosek o jego odwołanie?

Jacek Paszkiewicz pełni funkcję prezesa NFZ od 2007 roku. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza prawdopodobnie zostanie odwołany ze stanowiska przez premiera Donalda Tuska. Dlaczego Arłukowicz zabiegał o odwołanie Paszkiewicza? Co było przyczyną tej dymisji?

Kim jest Jacek Paszkiewicz?

W latach 2005-2007 Jacek Paszkiewicz był dyrektorem do spraw medycznych w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Stanowisko prezesa NFZ  objął w listopadzie 2007 roku. Paszkiewicz, pełniąc funkcję prezesa NFZ doprowadził m.in. do wprowadzenia nowego systemu rozliczeń szpitali z Funduszem oraz zmienił zasady finansowania Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS).

Na początku 2010 r. w efekcie wydanego przez niego zarządzenia część chorych na raka miała problemy z dostępem do chemioterapii niestandardowej. Już wtedy pojawiły się spekulacje o odwołaniu prezesa Paszkiewicza ze stanowiska, ale skończyło się na pozbawieniu go miesięcznej pensji.

Paszkiewicz od początku tego roku był bardzo często krytykowany przez lekarzy m.in. za zamieszanie wokół przepisów refundacyjnych dotyczących umów uprawniających do wypisywania recept na leki refundowane. Naczelna Rada Lekarska wezwała medyków, by nie podpisywali umów na warunkach, które przedstawił prezes NFZ. 

Dlaczego Arłukowicz złożył do premiera wniosek o zdymisjonowanie Paszkiewicza?

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że wniosek o odwołanie prezesa NFZ to początek zmian w Funduszu. Mają one dotyczyć m.in. systemu finansowania. "- Ta moja propozycja jest początkiem dalszych proponowanych zmian w systemie, początkiem zmian w NFZ, w systemie finansowania - powiedział w Sejmie dziennikarzom minister zdrowia. "Mnie bardzo zależy na tym, byśmy rozpoczęli płacenie za efekt leczenia, a nie za fakt leczenia" - dodał. 

(źródło: Rzeczpospolita)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rząd Ewy Kopacz: jakie zmiany szykuje w dotychczasowym rządzie? [VIDEO]

Spekulacji na temat nowego składu rządu pod przywództwem Ewy Kopacz ciąg dalszy. Dowiedz się, kto ma szansę na tekę ministra? Czy wśród kandydatur znajdują się jakieś niespodzianki?

Prezes NFZ. Wymagania wobec kandydatów na stanowisko prezesa NFZ - jakie są?

Po Agnieszce Pachciarz obowiązki prezesa pełnił jej zastępca Marcin Pakulski. Ale po artykule w tygodniku „Wprost” został zawieszony w funkcji. W tej chwili obowiązki prezesa NFZ pełni Wiesława Kłos,...

Dlaczego Arłukowicz chce odejścia szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz? Dlaczego Arłukowicz chce odejścia  szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz?

Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia domaga się zdymisjonowania prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - Agnieszki Pachciarz. Dlaczego? Jaka jest przyczyna? Wniosek leży już u premiera Donalda Tuska.

Aktualizacja: 17.04.2018 17:09
Autor: asmialek - tekst użytkownika portalu Mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców]

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.