porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska?
Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? Rok temu Marta Kaczyńska wraz z córkami wyprowadziła się od ...
Marta Kaczyńska, córka Lecha Kaczyńskiego, żona Marcina Dubienieckiego. Marta Kaczyńśka - co o niej wiadomo?

Kim jest MARTA KACZYŃSKA, córka byłego prezydenta?

Kim jest  Marta Kaczyńska-Dubieniecka, córka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej? Wiemy o niej niewiele, bo niechętnie udziela wywiadów - jeśli już zabiera głos to w sprawie swoich rodziców i katastrofy smoleńskiej. Prawniczka, matka dwóch córek, żona Marcina Dubienieckiego.  

Marta Kaczyńska (ur. w 1980 roku), skończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Jest żoną Marcina Dubienieckiego (jej pierwszym mężem był Piotr Smuniewski), mama dwóch córek: Ewy (z pierwszego związku) i Martyny. Mieszka z rodziną w Trójmieście. Filigranowa i drobna, zawsze stylowo ubrana.

Młodość w klimatach punk

W dzieciństwie była uczennicą szkoły baletowej, ale porzuciła taniec po kontuzji kolana. W młodości identyfikowała się z ruchem punk, nosiła czarną skórę, glany i słuchała Brygady Kryzys i Dezertera.  
W 2001 roku wyszła za mąż za Piotra Smuniewskiego, rozwiodła się z nim w 2007 roku. Po rozwodzie okazało się, że przebiegał on w dość skandalicznych okolicznościach. Po rozwodzie Piotr Smuniewski nie chciał tracić kontaktu z córką, ale w połowie 2007 roku zerwał wszelkie kontakty z Martą oraz z córką. Wg „Super Expressu", Marta Kaczyńska ujawniła, że jej pierwszy mąż nie jest ojcem Ewy! W Prokuraturze Rejonowej w Sopocie córka zmarłego prezydenta złożyła wniosek o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. To właśnie po zapadnięciu tego wyroku Piotr przestał odwiedzać pierwszą córkę Marty Kaczyńskiej. 

Również w 2007 roku marta Kaczyńska wyszła z maż za Marcina Dubienieckiego, także absolwenta prawa i syna znanego działacza lewicy. Zamieszkali w Trójmieście, a Marta godziła pracę w kancelarii prawnej z opieką nad dziećmi (bardzo szybko naswiecie pojawiła się druga córka pary) i prowadzeniem domu.

>>> Kim jest Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej? KLIKNIJ!

Smoleńsk 2010

Po wyborze jej ojca na prezydenta powiedziała " Prowadzę dosyć ustabilizowany tryb życia, więc trudno będzie ze mnie zrobić bohaterkę okładek kolorowych czasopism". I rzeczywiście była w cieniu. Dopiero śmierć rodziców sprawiła, że stała się atrakcyjnym obiektem dla papparazzi, a ona sama została niejako wywołana do tablicy i zmuszona do pokazywania się. "Zdecydowałam się wyjść do mediów, bo chcę dać świadectwo. Do tej pory unikałam mediów. Teraz robię to ze względu na pamięć o rodzicach. Nie chcę milczeć" - powiedziała w jednym z wywiadów (Gala, 2010).

W maju 2010 roku poparła w kampanii prezydenckiej stryja, Jarosława Kaczyńskiego.

Instytut Lecha Kaczyńskiego i doktorat?

Jeszcze niedawno chciała zrobić doktorat. Teraz myśli o tym, aby założyć fundację i zbudować Instytut Lecha Kaczyńskiego, gdzie zgromadziłaby spuściznę po ojcu i gdzie jego idee nadal byłyby żywe. Domaga się (m.in. w czasie wystąpienia w Parlamencie Europejskim) wyjaśnienia tragicznego wypadku i umiędzynarodowienia śledztwa w sprawie smoleńskiej.

W 2012 roku została bohaterką filmu dokumentalnego "Córka" wyreżyserowanym przez Marię Dłużewską.

W 2013 roku przestała pokazywać się z mężem, Marcinem Dubienieckim, para zamieszkała oddzielnie. Media donosiły, że przyczyną separacji pary był romans Dubienieckiego.

>>> Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? KLIKNIJ!


W 2014 roku media doniosły, że Marcin Dubieniecki 31 grudnia 2013 roku w gdańskim Sądzie Okręgowym złożył pozew o rozwód z Martą Kaczyńską.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
O czym rodziny smoleńskie napisały do premiera Holandii?

Grupa rodzin, których bliscy zginęli w katastrofie smoleńskiej, wysłała list do premiera Holandii. Wśród osób, które go podpisały znajdowała się między innymi Marta Kaczyńska, Jadwiga i Beata...

Co Marta Kaczyńska napisała o Lechu i Marii Kaczyńskich w swojej książce "Moi Rodzice"? Co Marta Kaczyńska napisała o Lechu i Marii Kaczyńskich w swojej książce "Moi Rodzice"?

Na półki księgarń 21 maja trafi książka Marty Kaczyńskiej "Moi Rodzice". Przesunięcia premiery chciało Prawo i Sprawiedliwość. Co Marta Kaczyńska pisze o Lechu i Marii Kaczyńskich? Dlaczego PiS...

Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska?

Rok temu Marta Kaczyńska wraz z córkami wyprowadziła się od męża, ale to Marcin Dubieniecki złożył do sądu papiery rozwodowe. Co jest przyczyną rozpadu tego małżeństwa?

Aktualizacja: 05.03.2014 10:34
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Misheel Jargalsajkhan - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Przez lata Misheel Jargalsaikhan była gwiazdą serialu "Rodzina zastępcza". W ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.