porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska?
Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? Rok temu Marta Kaczyńska wraz z córkami wyprowadziła się od ...
Marta Kaczyńska, córka Lecha Kaczyńskiego, żona Marcina Dubienieckiego. Marta Kaczyńśka - co o niej wiadomo?

Kim jest MARTA KACZYŃSKA, córka byłego prezydenta?

Kim jest  Marta Kaczyńska-Dubieniecka, córka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej? Wiemy o niej niewiele, bo niechętnie udziela wywiadów - jeśli już zabiera głos to w sprawie swoich rodziców i katastrofy smoleńskiej. Prawniczka, matka dwóch córek, żona Marcina Dubienieckiego.  

Marta Kaczyńska (ur. w 1980 roku), skończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Jest żoną Marcina Dubienieckiego (jej pierwszym mężem był Piotr Smuniewski), mama dwóch córek: Ewy (z pierwszego związku) i Martyny. Mieszka z rodziną w Trójmieście. Filigranowa i drobna, zawsze stylowo ubrana.

Młodość w klimatach punk

W dzieciństwie była uczennicą szkoły baletowej, ale porzuciła taniec po kontuzji kolana. W młodości identyfikowała się z ruchem punk, nosiła czarną skórę, glany i słuchała Brygady Kryzys i Dezertera.  
W 2001 roku wyszła za mąż za Piotra Smuniewskiego, rozwiodła się z nim w 2007 roku. Po rozwodzie okazało się, że przebiegał on w dość skandalicznych okolicznościach. Po rozwodzie Piotr Smuniewski nie chciał tracić kontaktu z córką, ale w połowie 2007 roku zerwał wszelkie kontakty z Martą oraz z córką. Wg „Super Expressu", Marta Kaczyńska ujawniła, że jej pierwszy mąż nie jest ojcem Ewy! W Prokuraturze Rejonowej w Sopocie córka zmarłego prezydenta złożyła wniosek o zaprzeczenie ojcostwa małoletniej Ewy Smuniewskiej. To właśnie po zapadnięciu tego wyroku Piotr przestał odwiedzać pierwszą córkę Marty Kaczyńskiej. 

Również w 2007 roku marta Kaczyńska wyszła z maż za Marcina Dubienieckiego, także absolwenta prawa i syna znanego działacza lewicy. Zamieszkali w Trójmieście, a Marta godziła pracę w kancelarii prawnej z opieką nad dziećmi (bardzo szybko naswiecie pojawiła się druga córka pary) i prowadzeniem domu.

>>> Kim jest Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej? KLIKNIJ!

Smoleńsk 2010

Po wyborze jej ojca na prezydenta powiedziała " Prowadzę dosyć ustabilizowany tryb życia, więc trudno będzie ze mnie zrobić bohaterkę okładek kolorowych czasopism". I rzeczywiście była w cieniu. Dopiero śmierć rodziców sprawiła, że stała się atrakcyjnym obiektem dla papparazzi, a ona sama została niejako wywołana do tablicy i zmuszona do pokazywania się. "Zdecydowałam się wyjść do mediów, bo chcę dać świadectwo. Do tej pory unikałam mediów. Teraz robię to ze względu na pamięć o rodzicach. Nie chcę milczeć" - powiedziała w jednym z wywiadów (Gala, 2010).

W maju 2010 roku poparła w kampanii prezydenckiej stryja, Jarosława Kaczyńskiego.

Instytut Lecha Kaczyńskiego i doktorat?

Jeszcze niedawno chciała zrobić doktorat. Teraz myśli o tym, aby założyć fundację i zbudować Instytut Lecha Kaczyńskiego, gdzie zgromadziłaby spuściznę po ojcu i gdzie jego idee nadal byłyby żywe. Domaga się (m.in. w czasie wystąpienia w Parlamencie Europejskim) wyjaśnienia tragicznego wypadku i umiędzynarodowienia śledztwa w sprawie smoleńskiej.

W 2012 roku została bohaterką filmu dokumentalnego "Córka" wyreżyserowanym przez Marię Dłużewską.

W 2013 roku przestała pokazywać się z mężem, Marcinem Dubienieckim, para zamieszkała oddzielnie. Media donosiły, że przyczyną separacji pary był romans Dubienieckiego.

>>> Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? KLIKNIJ!


W 2014 roku media doniosły, że Marcin Dubieniecki 31 grudnia 2013 roku w gdańskim Sądzie Okręgowym złożył pozew o rozwód z Martą Kaczyńską.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
O czym rodziny smoleńskie napisały do premiera Holandii?

Grupa rodzin, których bliscy zginęli w katastrofie smoleńskiej, wysłała list do premiera Holandii. Wśród osób, które go podpisały znajdowała się między innymi Marta Kaczyńska, Jadwiga i Beata...

Co Marta Kaczyńska napisała o Lechu i Marii Kaczyńskich w swojej książce "Moi Rodzice"? Co Marta Kaczyńska napisała o Lechu i Marii Kaczyńskich w swojej książce "Moi Rodzice"?

Na półki księgarń 21 maja trafi książka Marty Kaczyńskiej "Moi Rodzice". Przesunięcia premiery chciało Prawo i Sprawiedliwość. Co Marta Kaczyńska pisze o Lechu i Marii Kaczyńskich? Dlaczego PiS...

Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska? Rozwód Kaczyńskiej i Dubienieckiego. Powód to Modrzewska?

Rok temu Marta Kaczyńska wraz z córkami wyprowadziła się od męża, ale to Marcin Dubieniecki złożył do sądu papiery rozwodowe. Co jest przyczyną rozpadu tego małżeństwa?

Aktualizacja: 05.03.2014 10:34
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.