porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kard. Bergoglio papieżem. PAPIEŻ Z ARGENTYNY. PIERWSZY OD PONAD 1000 LAT PAPIEŻ SPOZA EUROPY Kardynał Bergoglio z Ameryki Południowej został wybrany nowym papieżem. Wyboru ...
Papież Franciszek - kim jest nowy papież SYLWETKA. NOWY PAPIEŻ: Jorge Bergoglio - kim jest, co osiągnął NOWY PAPIEŻ. bergoglio poglądy, argentyńczyk jorge mario bergoglio

Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież?

Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież?

Jorge Bergoglio idzie z duchem czasów - ma swój profil na Facebooku.

fot.: facebook.com
Od 13 marca 2013 roku mamy nowego papieża. Został nim jezuita Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. 266. Ojciec Św. przyjął imię Franciszek. Mówimy kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest,co osiągnął kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież Franciszek I?  

Jorge Mario Bergoglio - kardynał, od 13 marca 2013 roku nowy 266. papież -  urodził się 17 grudnia 1936 roku  w Buenos Aires. Był jednym z pięciorga dzieci argentyńskiego kolejarza. Gdy był nastolatkiem z powodu choroby musiał poddać się operacji usunięcia płuca.

Jako ksiądz Jorge Mario Bergoglio był znany ze skromności. Zamiast rezydencji, wolał mieszkanie w skromnym pokoju ogrzewanym małym piecykiem; CNN informował niegdyś, że Bergoglio zdarzało się korzystać z komunikacji miejskiej i gotować obiady.

Nowy papież Franciszek miał też złą prasę. Do dziś przypomina się oskarżenia wysuwane wobec argentyńskiego arcybiskupa w 2005 roku przez adwokata ofiar argentyńskiej junty wojskowej, zgodnie z którymi miał przyczyniać się do aresztowań, a w konsekwencji mordowania lub wyrzucania z kraju wrogów ówczesnego państwa. Kardynał zaprzeczał oskarżeniom.

Jorge Mario Bergoglio sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych w Argentynie. Prezydent kraju nazwała go za to głosicielem średniowiecznych poglądów.

Ale za to Bergoglio otwarcie krytykował księży, którzy odmawiali chrztu dzieciom urodzonym poza małżeństwami i nazywał ich hipokrytami. - Jezus uczył nas, by wychodzić do ludzi i dawać świadectwo – mawiał.

Od 13.03.2013 kardynał Jorge Mario Bergoglio to nowy papież Franciszek I, następca Benedykta.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Chrześcijanie nie muszą rozmnażać się jak króliki - wypowiedź papieża. O co chodzi? Chrześcijanie nie muszą rozmnażać się jak króliki - wypowiedź papieża. O co chodzi?

Papież Franciszek powiedział podczas swojej konferencji, że żeby być dobrymi chrześcijanami, nie trzeba rozmnażać się jak króliki. Uważa, że w Kościele katolickim powinno być propagowane...

Janusz Korwin-Mikke oskarżył papieża o sojusz z lewicą. Dlaczego?

Janusz Korwin-Mikke oskarżył papieża Franciszka o "sojusz z lewicą". Dlaczego to powiedział?

Żonaci księża, koniec celibatu? O co chodzi? Żonaci księża, koniec celibatu? O co chodzi?

Papież Franciszek nie przestaje szokować katolickiego świata. Głowa Kościoła, odkąd została wybrana na to stanowisko, podkreśla że zrobi wszystko co w jej mocy, by naprawić wymagające wciąż...

Aktualizacja: 14.03.2013 10:00
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?

Polski projektant Janusz Kaniewski zmarł 9 maja 2015 roku. Miał ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.