porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zobacz jakie cztery kobiety zasiadają na czele ministerstw

Kobiety rządzą! Dowiedz się, jakie kobiety stoją na czele ministerstw w rządzie Tuska

W nowym rządzie Donalda Tuska zaszły zasadnicze zmiany. Premier zmniejszył liczbę kobiet zasiadających na stanowiskach ministrów. Ministrami swoich resortów pozostaną w dalszym ciągu Barbara Kudrycka i Elżbieta Bieńkowska. Dwie nowe panie minister, to Krystyna Szumilas i Anna Mucha.

Kto zastąpił Ewę Kopacz na stanowisku Ministra Zdrowia?

Premier Donald Tusk zmniejszył w tym roku liczbę kobiet w swoim rządzie. Na 18 ministerstw szefami czterech są kobiety. To o jedną kobietę mniej niż w poprzedniej kadencji. Po tym, jak była minister zdrowia - Ewa Kopacz została Marszałkiem Sejmu, jej stanowisko powierzono mężczyźnie - Bartoszowi Arłukowiczowi.

Kto zastąpił kogo na ministerialnych "stołkach"?

Zasadniczych zmian w kwestii płci nie odnotowano w przypadku Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie na stanowisku kierowniczym obsadzono Krystynę Szumilas, która zastąpiła swoją koleżankę Krystynę Hall. Podobnie w przypadku Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stanowisko kierującej tym resortem obroniła Barbara Kudrycka, w związku z czym przez kolejną kadencję będzie kierowała tym resortem. Inaczej sprawy przedstwiają się w przypadku Ministerstwa Sportu i Rekreacji, gdzie nastąpiła zasadnicza wymiana. Byłego ministra Adama Giersza zastąpi na stanowisku, okrzyknięta najpiekniejszą parlamentarzystką - Anna Mucha. Z kolei w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego na stanowisku kierowniczym pozostała Elżbieta Bieńkowska.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kaczyński Tusk - uścisk dłoni. Pierwszy sukces Ewy Kopacz. Kaczyński Tusk - uścisk dłoni. Pierwszy sukces Ewy Kopacz.

Po słowach premier Ewy Kopacz, aby "zdjąć z Polski tę klątwę nienawiści" Jarosław Kaczyński uścisnął dłoń Donalda Tuska. Czy nadchodzi porozumienie opozycji?

Czy wiesz jakie nagrody otrzymali szefowie poszczególnych ministerstw w ubiegłym roku?

Milion złotych nagród – tyle otrzymali w sumie ubiegłym roku członkowie gabinetów politycznych i dyrektorzy generalni ministerstw rządu Donalda Tuska. Najhojniejszy z grona ministrów był szef resortu...

Kto zasiada w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta państwa w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Kto bierze udział w posiedzeniach RBN?

Aktualizacja: 18.04.2018 06:41
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.