porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaka kara grozi ratownikom z Będzina, którzy zostawili zmarłego na poboczu?
Jaka kara grozi ratownikom z Będzina, którzy zostawili zmarłego na poboczu? Kara za znieważenie zwłok: czy ratownicy medyczni z Będzina zostaną ...
Ks. Stanisław K. z Hłudna: co dalej w jego sprawie?

Ksiądz Stanisław K. znęcał się nad dziećmi: Co nowego w tej sprawie?

Stanisława K., były proboszcz z Hłudna skazany za znęcanie się nad dziećmi drugi raz stanie przed sądem. Apelacja dotyczy sprawy 13-letniego Bartka, który popełnił samobójstwo. Sąd I instancji uznał księdza Stanisława K. winnego znęcania się ale nie bezpośrednio winnego śmierci dziecka. Dowody nie potwierdziły również podejrzeń o molestowanie dzieci.

Ksiądz Stanisław K. - kim jest, co się z nim teraz dzieje?

Stanisław K. od grudnia 2007 roku nie jest już proboszczem w Hłudnie. Został przeniesiony, nie pracuje także jako katecheta. Na wszystkie rozprawy dotyczące samobójczej śmierci 13-letniego Bartka stawiał się i wnioskował o uniewinnienie. Na kolejnych rozprawach zamierza walczyć zmianę wyroku - konsekwentnie twierdzi, że nie znęcał się nad dziećmi i nie może być posądzony o przyczynienie się do śmierci jednego z dzieci.

Ks. Stanisław K. i sprawa samobójstwa 13-letniego Bartka

Do tragedii w Hłodnie doszło w grudniu 2007 roku. 13-letni Bartek powiesił się na drzewie, a w domu zostawił list, w którym miał oskarżyć proboszcza Stanisława K. o bezpodstawne posądzenie go o kradzież, wymierzanie kar cielesnych i znęcanie psychiczne. W liście był też fragment dotyczący molestowania. Bartek pisał że nie chce już być "gwałcony" przez tego "pedofila", ale ten fragment został zamazany przez samego Bartka.

Śledztwo rozpoczęło się już kilka dni po tragedii. Biegli przeanalizowali list, potwierdzili jego autentyczność, przesłuchali kolegów Bartka z gimnazjum, innych uczniów z zespołu szkół, a także dorosłych. Łącznie prokuratura dysponuje zeznaniami około 60 osób.

Sam proces trwał 5 lat. Ostatecznie sąd w Brzozowie skazał Stanisława K. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 13-letnim Bartkiem i trzema dziewczynkami.

Zgromadzone dowody miały potwierdzać, że Stanisław K. bił Bartka po twarzy, karku, targał za uszy, oskarżał go o kradzież pieniędzy, straszył zawiadomieniem policji i przeszukaniem domu.

Apelację od wyroku złożyła zarówno obrona jak i prokuratura.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 19:40
Autor: rem
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.